Malý futbal i lákavý celodenný projekt

Malý futbal i lákavý celodenný projekt

RedakciaAktuality30.6.2023

Bude to 3. ročník Futbalovej spomienky na Kristiána a Peťa. Reč je o turnaji v Ludrovej, ktorý sa uskutoční zajtra (1. júla) na dvoch ihriskách v tamojšom futbalovom stánku. Podujatie sa koná na počesť dvoch bývalých hráčov OŠK Ludrová Kristiána Kučeru a Petra Dutku, ktorých životy predčasne vyhasli v decembri 2020.

Ešte v apríli sme uzatvorili účastníkov. Ide o dvanásť družstiev, ktoré boli vyžrebované do dvoch základných skupín. Prihlásilo sa až osemnásť tímov, dokonca ďalšie telefonovali i v posledných dňoch. Vidno, že náš turnaj má veľmi dobrú odozvu. Oproti minulému roku došlo trochu k obmene ´mančaftov´, dokonca prídu aj výbery z Trnavy a Partizánskeho a mužstvo Inej ligy. Vzhľadom na veľký záujem, plánujeme v budúcom roku rozšíriť počet celkov, s tým že i hracích plôch by bolo viac,“ povedal pre náš portál hlavný organizátor a zakladateľ podujatia Matej Meško.

Už ako tradične, o 8. hod., sa účastníci stretnú na miestnom cintoríne, kde zapália sviečky na pamiatku Kristiána a Peťa. Od 9. hod. príde na rad zápasový film malého futbalu.

Zajtra to však nebudú iba futbalovú súboje. Organizátori svoju športovú pietu zabalili do zaujímavého celodenného rámca. „Pripravený je program pre deti, s viacerými súťažami a atrakciami, pričom chýbať nebude ani skákací hrad, či obľúbené maľovanie na tvár, ďalej animátori a tanečné vystúpenia. Do Ludrovej tiež zavíta hudobná skupina Kabat revival. O dobrú náladu sa bude starať aj dídžej Pavol Horváth, ktorý večer odpáli aj diskotéku,“ objasnil sprievodný formát Matej Meško.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia