Mária Kramárová pomáha ľuďom aj zvieratám

Mária Kramárová pomáha ľuďom aj zvieratám

RedakciaAktuality19.10.2022

Funkčne najstaršia poslankyňa Mária Kramárová zastupuje obyvateľov sídliska Roveň od roku 2002. Za päť volebných období, čo je dvadsať rokov, sa jej spolu s ďalšími poslancami, mestom, dobrovoľníkmi podarilo z Rovne urobiť zelenú oázu. Priestor na oddych majú deti, dospelí aj domáci miláčikovia. V práci pre Ružomberčanov chce pokračovať aj ďalšie volebné obdobie.

Ihriská sú komunitné centrá

„Máme tu veľa zelene, aj vďaka Milanovi Šlávkovi a Salvomírovi Klačkovi, ale niektoré stromy sú už prestarnuté, treba ich vypíliť a nahradiť novými, napríklad topole pri ZŠ Bystrická. Zeleň je veľmi dôležitá, pretože sídlisko je pri hlavnej ceste do Banskej Bystrice, máme tu veľa prachu a práve stromy a kríky ho účinne zachytávajú,“ hovorí Mária Kramárová.

Veľa času a energie venovala deťom a ich rodičom. Snaží sa im vytvoriť podmienky pre hru pod holým nebom. „Každé ihrisko je komunikačné centrum. Stretávajú sa tam celé rodiny.“

Vymenovala miesta, kde ihriská už poskytujú vhodné podmienky - Kamienkovo pri City Markete, pri Partizánovej matke, na Bystrickej ulici, kde je lanová dráha.

Doplniť hracie prvky chcú vo vnútrobloku Bystrická, reálne vyzerá fitpark, na ktorý prispelo 1500 eurami Mondi SCP. Nové ihrisko chce urobiť na ulici Generála Vesela. Malý park by mohol vzniknúť pri ulici Poľnej pod nadjazdom, ktorý by poskytoval ochranu pred dažďom a slnkom. Pri ZŠ Bystrická plánujú oplotiť plochu, kde teraz bývajú predvolebné mítingy, a umožniť vybudovanie tartanovej dráhy.

Stále je čo zlepšovať

„Určite treba opraviť chodníky k plavárni, príjazdové cesty a vytvoriť parkovaciu politiku založenú na parkovacích kreditných kartách. Žiadajú ich ľudia, tvrdia, že radšej si priplatia, aby mali stabilné parkovacie miesto,“ približuje Mária Kramárová svoje plány pre nové volebné obdobie. Poriadok chce urobiť aj v parkovaní pri vojenskej nemocnici.

Za veľký úspech považuje obnovu Havkoparku, na ktorom sa podieľal aj Slavomír Klačko. Na tomto mieste si majitelia svojich štvornohých miláčikov môžu oddýchnuť a psy behať voľne, nový plot ich ochráni a zabráni možnému stretu s vozidlami. Projekt Havkoparku sa podarilo zrealizovať aj vďaka finančnej podpore papierní a peniazmi za daň za psa.

V nasledujúcom volebnom období očakáva od mesta lepšiu spolupráce s poslancami, využitie zdrojov z Plánu obnovy. Podľa nej je dôležité posilniť na mestskom úrade investičný a právny odbor a využívať služby kvalitného stavebného dozoru, aby dohliadal na investície mesta. Uplatnenie určite nájde pri akciách zameraných na obnovy základných aj materských škôl, ciest, chodníkov aj v ďalších projektoch.

Tie menšie nedostatky, ktoré Mária Kramárová zistí počas prechádzky po svojom rajóne, alebo na základe podnetov od občanov, dokáže vyriešiť priebežne po dohode s vedením mesta. Ľudia sú s jej prácou spokojní. Keby neboli, tak by ju nezvolili za poslankyňu v piatich voľbách.

Hlas Márii Kramárovej (Smer – SD) kandidujúcej s číslom 7, môžu dať aj vo voľbách 29. októbra obyvatelia obvodu číslo 11, čo sú ulice Gen. Miloša Vesela, J. Jančeka, Kuzmányho, Poľná, Priehradka, Sv. Anny, Zarevúca, Za starým cintorínom, Za dráhou, Bystrická cesta (po ul. Cesta do tehelne), Štiavnická, Tatranská cesta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia