Maškaráda na ľade sa vydarila aj vďaka chladnému počasiu

Maškaráda na ľade sa vydarila aj vďaka chladnému počasiu

RedakciaAktuality15.1.2019

Podujatie pod názvom Maškaráda na ľade so sebou prinieslo na klzisko aj medveďa, draka či čarodejnicu. Ich prehliadku zabezpečil Hokejbalový klub HBC Likavka v spolupráci s obcou Likavka.

Zábavu a korčuľovanie na prírodnom ľade si užívali nie len deti, ale aj ich rodičia a starí rodičia. Korčuľovanie a horúci čaj si vychutnal aj desaťročný Patrik, ktorý na Maškarádu prišiel s bratom Jakubom. „Veľmi sa mi tu páči. Je tu veľa masiek,“ povedal šesťročný Jakub. Dodal, že mu chutili aj šišky s lekvárom, ktoré im rozdali organizátori.

O prípravu ľadovej plochy sa postarali členovia HBC v Likavke spolu s miestnym Dobrovoľným hasičským zborom. Tento rok im prialo aj chladné počasie. Podľa slov Mariána Javorku, starostu obce, vlani sa im kvôli vysokým teplotám nepodarilo pripraviť ľad a tak ani zorganizovať Maškarádu na ľade. „Som rád, že tento rok sem prišlo oveľa viac ľudí ako pred dvoma rokmi. Teší ma aj vynikajúca nálada. Počas fašiangového obdobia sa v obci uskutoční viacero podujatí. K nim patrí aj XIII. Obecný ples, ktorý sa uskutoční 2. februára v priestoroch Kultúrneho domu a o dobrú náladu sa postará hudobná skupina Ploštín Punk. Hasiči zas chystajú obecnú zabíjačku s ochutnávkou zabíjačkových špecialít. Fašiangovú sezónu v našej obci ukončí ples folkloristov. Ten bude aj tento rok spojený so zvykmi pochovávania basy,“ priblížil starosta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia