Materské centrum Nevedko pripravuje Jarno-letný bazárik

Materské centrum Nevedko pripravuje Jarno-letný bazárik

RedakciaAktuality11.4.2023

Uskutoční sa v telocvični bývalej 1. ZŠ Dončová 4 (pri evanjelickom kostole). Prineste, čo už nepotrebujete a odneste si, čo potrebujete.

Nevedko organizuje bazárik už takmer od začiatku svojho fungovania. „Tá hodnota recyklácie je v súčasnej dobe ešte aktuálnejšia, než kedykoľvek predtým. Ale nehovorím len o oblečení, ale o akýchkoľvek potrebách pre rodinu. Či už je to zábava, učenie, knihy, hračky, alebo športové veci, vrátane kočíkov a pod. Takto sa tým veciam dáva druhý a niekedy aj tretí dych. Niektoré veci som videla na bazárikoch niekoľkokrát. Niekto si ich kúpil, použil a znova po rokoch posúval ďalej, keďže tie veci sú kvalitné a nedostáva sa im veľa opotrebovania. Bola by naozaj veľká škoda, keby skončili predčasne niekde na smetisku. Bazárik je udalosť, kde je vždy veľmi príjemná atmosféra. Stretneme sa tam komunita ľudí s podobnými záujmami, môžeme si popozerať veci, čo práve potrebujeme, alebo možno nájdeme niečo, čo nás inšpiruje, prípadne sa porozprávame, nadviažeme kontakt s inými rodičmi. Je to veľmi obohacujúce aj po tejto stránke,“ hovorí Andrea Dobošová z Materského centra Nevedko.

V prípade, že sa niekto chce zúčastniť bazárika a posunúť veci ďalej, treba zatelefonovať na telefónne číslo 0949159889, ktoré je uvedené aj na plagáte. Dostanete poradové číslo so svojimi iniciálami. Na tlačive, ktoré má 40 riadkov treba každú vec označiť číslom (od 1 do 40) a každú jednu vec stručne opísať. Na každú z predávaných vecí pripnete štítok, kde bude vec označená číslom z tlačiva a cenou. „Keď záujemca/záujemkyňa príde a chce vecičku kúpiť, ich zaujíma len cena, ale my organizátorky sme sprostredkovateľky celej tej výmeny, preto potrebujeme vidieť štítok, následne si nájdeme tlačivo so zoznamom, teda aj poradové číslo tej konkrétnej vecičky. Je dôležité, aby tie veci boli dobre označené, lebo akonáhle sú tam nejaké chyby, trpíme a odnášame si to my. Vždy upozorňujeme, aby ten štítok bol dobre upevnený, aby určite neodpadol, odporúčame radšej použiť špendlík alebo zicherku. Keď sa toto označenie veci stratí, alebo nejakým spôsobom poškodí, je pre nás absolútne bez šance zistiť komu to patrí,“ hovorí Dobošová.

Počas rokov, kedy bol bazárik veľmi populárny a telocvičňa praskala vo švíkoch, bolo potrebné byť veľmi efektívny a rýchly. Toto bol systém, ktorý sa organizátorom rokmi overil, a ktorý zaručil, že ľudia mali rýchly prehľad. „Veľká výhoda bazárika je, že predávame celý čas my, organizátorky. V piatok treba ako predávajúci/predávajúca veci doniesť, my ich preberieme a predávajúci si zabezpečia predajné miesto, buď treba dať veci na sušiak, alebo na deku. V sobotu sa koná samotný bazárik, predávajúci prichádzajú nakoniec, čiže o 12.00 hod. Skontrolujú si veci, zistíme koľko sa predalo a vyplatí sa. Občianskemu združeniu ide symbolické jedno euro za registráciu, a potom 10% z predaných veci, aby sa pokryli aspoň náklady na prenájom telocvične,“ dodáva Andrea Dobošová.

Stanislava Bruk Lucká

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia