Medzinárodný deň detí. Ako a kde si ho spoločne užiť?

Medzinárodný deň detí. Ako a kde si ho spoločne užiť?

RedakciaAktuality31.5.2022

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, v Švajčiarsku v roku 1925. Pôvodná myšlienka tohto dňa bola zamerať viac pozornosť na problémy týkajúce sa detstva, a to napr. detská práca, zneužívanie, emocionálna deprivácia, negramotnosť a pod. Dnes sa viac zameriavame na to, ako urobiť deťom radosť.

Najlepší spôsob ako pripraviť deťom nezabudnuteľný deň je venovať im svoj čas. Venujte im svoju pozornosť, plňte ich želania, pripravte pre nich zábavné hry, súťaže, či výlet. Pripravte pre nich čokoľvek, pri čom môžete stráviť príjemne rodinné chvíle. Napríklad sa môžete vybrať na piknik, zobrať deti na parádnu stanovačku, či stráviť večer pri filmovom maratóne rozprávok. Pre deti je meradlom našej lásky náš čas a pozornosť. Aj my sami si určite z detstva viac pamätáme zážitky a pekné chvíle, ako to, kto nám aký darček doniesol. V dnešnej uponáhľanej dobe, v snahe zabezpečiť deťom všetko, od hračiek, materiálnych vecí, cez kvalitné štúdium a pod. zabúdame na to, že pre naše deti je najvzácnejší náš čas. Odborníci hovoria, že to, čo pomáha deťom prežiť nefalšované chvíle šťastia, nie sú drahé materiálne veci, ale spoločné chvíle s rodičmi. Preto sa radšej sústreďte na pekné zážitky. Nezabúdajte na pohladenie, bozk na líčko, či vrúcne objatie. Čo môže byť krajšie ako keď dáte svojmu dieťaťu pocítiť, že je pre vás najdôležitejšie na svete?

Pri tejto príležitosti takmer každá obec a mesto organizuje množstvo rodinných aktivít, zameraných na deti všetkých vekových kategórií. Môžete si vybrať zo športových a tvorivých aktivít, alebo môžete zobrať deti na stretnutie so známymi rozprávkovými postavičkami. Určite nebude chýbať skákací hrad, trampolína, či detská párty. Prinášame niekoľko podujatí, ktoré pripravujú v Ružomberku a okolí na Medzinárodný deň detí.

Deň detskej radosti – 1. júna 2022, 17.00 – 19.00, Športová hala T 18 v Ružomberku
Centrum voľného času Elán pozýva na športovo - zábavný Deň detskej radosti.

Deň detí a otcov – 4. júna 2022, 9.00, Futbalové ihrisko v Bešeňovej
Pripravený je bohatý program plný súťaží, rôznych zaujímavých cien, nebude chýbať ani občerstvenie, guláš, pitný režim a príjemná zábava.

Deň detí – 4.júna 2022, 13.00 – 17.00, Multifunkčné ihrisko v Stankovanoch
Pripravené sú súťaže, skákací hrad, maľovanie na tvár, penová párty a sladké odmeny.

Medzinárodný deň detí a otcov spojený s 0. ročníkom Behu – 4. júna 2022, 14.00, záhrada Kultúrneho domu v Ivachnovej
Pripravený je bohatý program a rôzne atrakcie pre deti - maľovanie na tvár, jazda na koni, cukrová vata, popcorn, občerstvenie, súťaž pre otcov a mnoho iného.

Deň detí na Maline Brde, 5. júna, 11.00 – 15.00, Malino Brdo
Deti zabaví Divadlo z domčeka, pripravené sú rôzne súťaže s animátormi, ako aj ukážky práce záchranných zložiek. Deti sa môžu tešiť na skákací hrad, lukostreľbu, cukrovú vatu a mnoho iného.

Bicykluje celá rodina - 5.júna, 15.00, Liptovská Štiavnica (pod Lúčnym Hríbom)
Klub nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok v spolupráci s obcou Liptovská Štiavnica pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pozývajú na 39. ročník podujatia Bicykluje celá rodina.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia