Medzinárodný deň študentstva si v Ružomberku pripomenuli koncertom

Medzinárodný deň študentstva si v Ružomberku pripomenuli koncertom

RedakciaAktuality16.11.2018

17.november, ktorý bol v Londýne roku 1941 vyhlásený za Medzinárodný deň študentstva si rôznymi spôsobmi pripomínajú ľudia aj v dnešnej dobe. Na ZUŠ Ľudovíta Fullu organizujú každý rok Koncert venovaný Dňu študentstva.

"Aspoň takýmto spôsobom chceme pripomenúť svedectvo študentov, ktorí za obhajovanie slobody v roku 1939 zaplatili odvlečením do koncentračného tábora a niektorí dokonca svojím životom. Taktiež si chceme pripomenúť aj študentov, ktorí v roku 1989 vyjadrili svoj nesúhlas so socialistickým režimom a naštartovali tak cestu ku slobode a demokracii," priblížila myšlienku podujatia zástupkyňa riaditeľa, Andrea Ballová.

Na koncerte vystúpili žiaci hudobného odboru od tých najmladších až po žiakov druhého stupňa. Predstavili sa nie len v speve, ale aj v hre na rôzne hudobné nástroje medzi ktorými nechýbal klavír, husle, violončelo, flauta, klarinet, saxofón a organ. V programe odzneli diela významných svetových i slovenských skladateľov. Mladí hudobníci si za predvedenie krásnych výkonov vyslúžili aj nadšený potlesk publika.

(foto: archív ZUŠ)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia