Menej dopravných nehôd na ružomberských cestách

Menej dopravných nehôd na ružomberských cestách

RedakciaAktuality16.1.2020

Najviac z nich, a to až 55 sa stalo v dôsledku porušenia povinnosti vodiča. Pri tridsiatich dopravných nehodách úradovala nedovolená rýchlosť jazdy. V rámci žilinského kraja zaznamenali policajti viac ako 2050 dopravných nehôd. Z jedenástich okresov žilinského kraja ich najviac figurovalo v samotnom okrese Žilina a to viac ako 550. Nasleduje okres Čadca, Liptovský Mikuláš a Martin. Ružomberku patrí piata pozícia v rámci najčastejšej nehodovosti na cestách v kraji.

Lesná zver príčinou nehody len ojedinele

Najväčší vplyv na nehodovosť na cestách mali v našom okrese pritom samotní vodiči. Až v 156-tich prípadoch bola nehoda spôsobená vodičom motorového vozidla. Policajti len ojedinele evidujú iné príčiny. Napríklad pri 5-tich prípadoch bol za hlavného vinníka nehody určený vodič nemotorového vozidla. Lesná zver a domáce zvieratá hrali úlohu pri nehodách v dvoch prípadoch a rovnaký počet sa stal kvôli odrazeným kameňom.

Najviac kolízií v popoludňajších hodinách

V rámci dopravnej nehodovosti policajti evidujú ako najkritickejšie dni v ružomberskom okrese stredu a štvrtok. Najviac kolízií sa stalo medzi 12-tou a 16-tou hodinou, a to viac ako 40. V uplynulom roku vznikla škoda na vozidlách nášho okresu vo výške viac ako 61-tisíc eur. Vo viac ako 90-tich prípadoch išlo o škodu do 3999 eur bez vážnejších zranení.

V žilinskom kraji hral hlavný prím alkohol v takmer 240 prípadoch. „Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nejde dokopy,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline, Jana Balogová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia