Mesto a prevádzkovateľ MAD vydali nové informácie k cestovaniu.

Mesto a prevádzkovateľ MAD vydali nové informácie k cestovaniu.

RedakciaAktuality20.4.2021

Dopravca odporúča nákup dlhodobého cestovného, pretože sa pritom nezdržiava nákupom cestovného vo vozidle. Mestská autobusová doprava premáva stále v prázdninovom režime, ktorý je prispôsobený pre potreby školskej dochádzky.

„Vážení cestujúci, ospravedlňujeme sa za dnešné komplikácie MAD pri nábehu tarifného systému. Pre komfort a včasnosť cestovania je však dôležité, aby sa minimalizovali nákupy cestovných lístkov za hotovosť. Chceme vás poprosiť o vybavenie si dopravnej karty, alebo zaregistrovanie platobnej karty,“ takýto oznam zverejnila radnica na internete.

Okrem týchto problémov sa cestujúci sťažujú na viacero ďalších. Napríklad na nedoručenie kariet na adresu, výpadky systému pri registrácii, autobusy nečakajúce na prestupy, chýbajúce automaty na lístky.

Postreh na facebooku mesta pridal Erik. „O tom, že sa môže nastupovať všetkými dverami, by ste mali informovať všetkých šoférov a tak isto aj o tom, že keď mam zakúpené dlhodobé cestovné, nemusím mu to pri nastúpení oznamovať. Na druhej strane, skoro štyri mesiace je prechodne obdobie, a keď konečne začne normálny režim, tak ľudia nevedia čo majú robiť.“

Jednu z mála pozitívnych reakcií pridala Zuzana. „Stále si myslím, že pri každom novom systéme vždy treba viacej trpezlivosti. Čo oceňujem je oveľa viacej spojov a to ešte beží prázdninový systém. Autobusy sú čisté. Kartičku som si zakúpila v predstihu, takže dnes bez problémov. Prestup som stihla. Vodiči trpezliví aj keď dnes niekoľkokrát museli opakovať stále to isté dokola.“

Dôležité informácie pre cestujúcich

- Do vozidla sa nastupuje všetkými dverami.

- Dôležité je, aby ste vedeli, či máte kúpené dlhodobé cestovné, alebo nabitý kredit. Vodič nemá časový priestor to zisťovať.

- Pokiaľ máte zakúpené dlhodobé cestovné, nie je potrebné, aby ste pri vodičovi či pri stredných dverách prikladali dopravnú kartu k zariadeniu, alebo čokoľvek riešili s vodičom. Nastupujete bez zdržania rovno do vozidla, ktorýmikoľvek dverami. Kupovať krátkodobé cestovné (30/60 min.) na dopravnú kartu, na ktorej máte zakúpené dlhodobé cestovné spôsobuje technické problémy a výraznú časovú stratu autobusu.

- Pokiaľ máte na karte kredit - elektronická peňaženka, je potrebné, aby ste v čo najkratšom čase vybrali druh cestovného (aj u vodiča), priložili kartu na zhruba dve sekundy pokiaľ nezaznie zvukový signál. Moc skoré odobratie karty a znova priloženie karty zabrzdí celú operáciu a všetko je potrebné nastaviť znovu. Nákup cestovného nemá trvať dlhšie, ako pár sekúnd.

- Od pondelka 26. apríla budú pre cestujúcich s kreditom spustené aj samoobslužné zariadenia pri každých dverách, nákup cestovného bude výlučne na cestujúcom. Ak ho využijete, nastupujete všetkými dverami vozidla.

- Nové registrácie je možné urobiť na www.mhdrk.sk

- Od pondelka 19. 4. je upravený prvý ranný spoj na linke č. 3 červená zo Železničnej stanice smer Klačno/Černová, pôjde o 5:04 h.

Na linke č. 6 zelená je od pondelka 19. 4. zavedený školský spoj v smere od Centra pre detí a rodiny na ulici Kalvárska o 7:33 h, následne pôjde po ulici Za Kláštorom na zastávku Galéria, kde sa o 7:37 h napojí na svoju pôvodnú linku a takt.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia