Mesto chce tento rok dokončiť bytový dom a spustiť výstavbu ďalších

Mesto chce tento rok dokončiť bytový dom a spustiť výstavbu ďalších

RedakciaAktuality7.1.2022

Očakáva sa aj významnejší posun v súvislosti s novou mestskou plavárňou, na ktorú Ružomberčania čakajú niekoľko rokov. Uviedol to ružomberský primátor Igor Čombor. Ako doplnil, mesto sa chce v tomto roku zamerať na výstavbu inžinierskych sietí na miestach individuálnej bytovej výstavby. Tiež na rekonštrukcie frekventovaných mestských komunikácií.

Šéf ružomberskej radnice pripomenul, že plánovaný chod mesta bol v roku 2021 významným spôsobom ovplyvnený nepredvídateľnými pandemickými okolnosťami. Mnohé plány podľa jeho slov zabrzdila karanténa, podobne ako práce dodávateľov investícií, ktoré boli administratívne pripravené. Vyzdvihol však unikátne riešenie kaskádových hrobových miest, ktoré pomôže zaplnenému mestskému cintorínu. "Spoločne s pracovníkmi úradu sme zabezpečili opravy a rekonštrukcie mnohých komunikácií a chodníkov, čo ocenia obyvatelia najväčších sídlisk. Rozširovali sme aj možnosti mestského parkovania, ktoré budú súčasťou novej mestskej parkovacej politiky," vymenoval Čombor.

Z hľadiska sociálnych vecí mesto vlani získalo 489 600 eur na pokrytie výdavkov spojených s opatrovateľskou službou a sociálnymi pracovníkmi. Primátor dodal, že za zmienku popri menších projektoch stoja aj získané zdroje, ktoré mesto použilo na nákup karavanu. Poskytuje v ňom služby mobilného nízkoprahového centra. "Uplynulý rok sme úspešne zvládli pokryť aj sčítanie obyvateľov a domov v čase pandémie, čo bola mimoriadne náročná úloha," zhodnotil.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia