Mesto má nový web

Mesto má nový web

RedakciaAktuality17.7.2019

Rozhodnutie o zmene webu prišlo po zhodnotení viacerých problémov, spojených s funkcionalitou predošlého. „Jedná sa predovšetkým o problémy spojené s kalendárom či inými funkciami. Doba internetu sa veľmi rýchlo posúva a tak stránky mestského typu musia byť flexibilné a dostatočne funkčné zvládnuť narastajúci dopyt po informáciách, či službách priamo na internetovej stránke,“ hovorí hovorca mesta Ružomberok Viktor Mydlo.

Nová stránka je podľa jeho slov viac intuitívnejšia, výber jednotlivých sekcií je prehľadný. „Je potrebné si však uvedomiť, že sme mesto a nie sociálna sieť, či iná zaujímavá webová stránka. Okrem estetiky sme museli dbať na to, aby bola prehľadná a povedzme priamo, starší človek sa v nej nestratil,“ vysvetľuje V. Mydlo. Aby sa mesto vyhlo nedorozumeniam dalo si záležať aj na príprave pracovníkov, ktorí sa o jej obsah a funkcie už starajú.

Mesto zaplatilo za naprogramovanie stránky 2328 EUR, čo je jednorazová a konečná suma. Naďalej však bude platiť aj servisný poplatok ročne, ktorý vychádza ale rádovo v stovkách EUR.

Do dnešného dňa prijali na radnici niekoľko pripomienok, ktoré neberú ako zlú kritiku, ale posun sa stále zlepšovať. „Sme radi, že sme obdržali podnety na novú stránku. Niekde sa objavila chyba resp. preklep a ten sme samozrejme hneď odstránili. Treba mať však aj na pamäti, že web mesta musí spĺňať isté atribúty, ktoré podliehajú zákonu a nie každej pripomienke je možné vyhovieť,“ uzatvára hovorca Mydlo.

Zároveň všetkých Ružomberčanov vyzýva, aby sa nebáli v prípade nejasností zatelefonovať. „Sme tu pre ľudí, radi ich nasmerujeme, ak sa na stránke ešte nevedia zorientovať,“ radí V. Mydlo

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia