Mesto otvorilo MHD kiosk

Mesto otvorilo MHD kiosk

RedakciaAktuality15.3.2021

Od pondelka je možné vyzdvihnúť si v kiosku dopravné karty, pri ktorých obyvatelia zadali požiadavku na doručenie do dopravnej kancelárie. Všetky doteraz objednané a schválené dopravné karty, boli expedované doporučene prostredníctvom Slovenskej pošty. Cestujúci, ktorí mali dopravnú kartu doručenú na adresu, si ju jednoducho aktivujú v systéme stlačením tlačidla aktivovať. Pre tých cestujúcich, ktorí si prídu prevziať svoju kartu do dopravnej kancelárie, bude aktivácia urobená na mieste. Karta je od toho okamihu plne funkčná a môžete nakupovať cestovné. Pri nákupe cestovného môžete zadať dátum platnosť od kedy má dlhodobé cestovné platiť.

"Aby ste si pohodlne a bez časového stresu stihli vybaviť novú dopravnú kartu a kúpiť cestovné, prechodné obdobie na využívanie MAD bez platného cestovného lístku bude celý mesiac marec. Pokiaľ nemáte registráciu prostredníctvom www.mhdrk.sk, ani objednanú dopravnú kartu, všetko vybavíte osobne v dopravnej kancelárii. Je potrebné mať pri sebe, len osobné doklady, v prípade požiadavky na zľavnený profil aj doklad, ktorý potvrdzuje Váš nárok (Žiak/Študent, Dôchodca, ŤZP, Darca krvi). Dopravná karta Vám bude na počkanie vystavená a aktivovaná na mieste. Fotografia bude tiež vyhotovená v dopravnej kancelárii. Bude Vám pridelené prihlasovacie meno a heslo, aby ste taktiež mohli využívať eshop. Nakupovať dlhodobé cestovné, alebo dobíjať na karte kredit (elektronická peňaženka) je možné okrem eshop www.mhdrk.sk, aj priamo v dopravnej kancelárii," uvádza sa na facebookevej stránke mesta.

V druhej polovici marca sa chystá aj úprava cestovných poriadkov a predĺži sa platnosť krátkodobého cestovného na 30 minút. Mestská autobusová doprava aj naďalej premáva počas pracovného dňa v prázdninovom režime.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia