Mesto potrebuje pomoc

Mesto potrebuje pomoc

RedakciaAktuality3.1.2021

„Snažíme sa dôkladne skontrolovať správnosť fungovania liniek MAD, preto vás chceme všetkých poprosiť o konštruktívne podnety z vášho fungovania počas novej organizácie. Napríklad príchody a odchody podľa príslušného grafikonu, funkčnosť garantovaných prestupov, rýchlosť nastupovania a vystupovania všetkým dvermi, spôsob jazdy, prípadne chýbajúci cestovný poriadok na zastávke a podobne,“ takýto oznam sa objavil 2. januára na facebooku mesta.

Dôvodom sú zmeny, ktoré zaviedli od začiatku tohto roka a píšeme o nich TU. Zástupcovia mesta už v predstihu upozorňovali, že grafikon a úpravy nie sú konečné a budú ich upravovať podľa požiadaviek cestujúcich a poznatkov z praxe.

Teraz nastala tá situácia, kedy aj vy môžete prispieť k zlepšeniu cestovania autobusmi v Ružomberku a jeho prímestských častiach. Ak máte podnety, môžete ich písať priamo do komentárov na facebook Mesto Ružomberok. Tam je už aj oznam o riešení podnetov k skorším ranným spojom.

Počas prvej hodiny od zverejnenia oznamu zareagovalo viac ako 60 diskutujúcich. Niektorí reagovali vecne. Ďalší využili situáciu len na kritiku bez návrhu na vylepšenie, no to neposunie veci k lepšiemu. Preto, ak chcete jazdiť byť s mestskou autobusovou dopravou spokojní, pomôžte úradníkom veci napraviť. Nie všetko sa totiž podarí hneď na prvý raz.

Pripomienky môžete poslať aj na mailovú adresu doprava@ruzomberok.sk.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia