Mesto Ružomberok sa pripája k pomoci Ukrajincom

Mesto Ružomberok sa pripája k pomoci Ukrajincom

RedakciaAktuality26.2.2022

Príhovor viceprimátora Ružomberka Michala Lazára o aktuálnej utečeneckej kríze v súvislosti s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine.

Vážení spoluobčania

Vojna na Ukrajine okrem veľkej bolesti pre Ukrajincov spôsobuje aj migračnú vlnu. Ku hraniciam Slovenska sa blíži veľké množstvo utečencov.

V Ružomberku máme tristo študentov Katolíckej univerzity, ktorí k nám prišli študovať práve z vojnou postihnutých častí Ukrajiny. Očakávame príchod ich príbuzných, rodičov, známych, pretože si chcú zachrániť život a prežiť ťažké obdobie, ktoré Ukrajinci teraz prežívajú.

Mesto Ružomberok je pripravené pomôcť týmto ľuďom prostredníctvom poskytnutia ubytovania, napríklad v školských telocvičniach. Ale máme tu aj ponuku od spoločnosti ECO-INVESTMENT a spoločnosti Mondi SCP, ktoré prisľúbili sprístupniť ubytovacie kapacity ubytovní Mondi SCP. Za to sme nesmierne vďační a verím, a verím, že pomôžeme ľuďom v núdzi, ktorí utekajú pred vojnou a chcú si zachrániť život,

Neviem koľko ľudí do Ružomberka príde, ale s určitosťou budeme potrebovať mnoho vecí pre dennú potrebu. Pre našich priateľov z Ukrajiny to môžu byť deky, toaletné a hygienické potreby a podobne

Vážení spoluobčania, prosím sledujete mestský facebooka v prípade výzvy reagujte a pomôžte migrantom, pomôžte utečencom z Ukrajiny. Viktor Mydlo ako hovorca mesta bude aktualizovať všetky informácie a správy, ktoré budú súvisieť s pomocou.

Ďakujeme

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia