Mesto Ružomberok spúšťa infolinku a bezplatnú právnu pomoc

Mesto Ružomberok spúšťa infolinku a bezplatnú právnu pomoc

RedakciaAktuality24.3.2020

„Informačnú linku zriadila radnica nie len pre ľudí v núdzi, ale pre každého. Je to jedno z opatrení, ktoré radnica predstaví tento týždeň,“ povedal primátor Igor Čombor.

Zodpovedným zamestnancom za fungovanie linky je hovorca mesta. Infolinka bude funkčná 24 hodín denne. V čase od 07:00 do 15:00 bude hovor smerovaný priamo do klientskeho centra, kde infolinka fyzicky sídli a od 15:00 až do 07:00 bude presmerovaná do budovy Mestskej polície. „Náčelník mestskej polície Ivan Stromko navrhol, aby nebola linka vo večerných hodinách vypnutá, ale aby bola presmerovaná k príslušníkom mestskej polície. Je to ich gesto, ako si navzájom pomôcť za čo som im veľmi vďačný,“ dodal primátor. Mesto Ružomberok je tak doteraz jedinou samosprávou, kde v aktuálnej situácií operuje 24 hodinová infolinka.

Telefónne číslo infolinky je 044/431 44 62

Spolu s infolinkou mesto spustilo aj bezplatnú právnu pomoc pre Ružomberčanov. Zriadená je prostredníctvom mailovej stránky pravnik@ruzomberok.sk. „Mnohí Ružomberčania majú otázky týkajúce sa pracovno-právnych vzťahov. Nevedia, či ich zamestnávateľ môže poslať na neplatené voľno a iné zložitejšie otázky, na ktoré je potrebné odborne odpovedať a poradiť,“ reagoval primátor a dodal, že vypracovanie tohto posudku bude prebiehať bezplatne. Právnu poradňu mesto zriadilo dočasne a zodpovedný za jej chod bude externý právnik mesta Mgr. Martin Alušic v zmysle mandátnej zmluvy uzatvorenej s mestom Ružomberok.

Zdroj: Tlačová správa Mesta Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia