Mesto spustilo nový informačný kanál - podcasty

Mesto spustilo nový informačný kanál - podcasty

RedakciaAktuality7.9.2020

Prostredníctvom zvukových záznamov na internete, takzvaných podcastov bude v pravidelných mesačných intervaloch prinášať aktuálne témy. Ako informuje mesto na sociálnej sieti, Ružomberok je tak pravdepodobne prvá samospráva na Slovensku, ktorá spustila pre obyvateľov aj takúto formu komunikácie.

„Chceme byť moderné mesto v spôsobe komunikácie. Mestský podcast sme nazvali Ružomberský report. Pravidelne na začiatku mesiaca pribudne na najfrekventovanejších podcastových platformách Spotify, Apple podcast a Google podcast. Témou našich podcastov budú otázky, ktoré mnohých Ružomberčanov trápia a hľadajú na ne odpovede,“ uvádza mesto.

Aj bez prihlásenia do platforiem

Radnica v súčasnosti chystá sprístupniť podcasty aj pre tých, ktorí s týmito platformami nepracujú. Na mestskom webe by tak mala pribudnúť podstránka s prehrávačom. Na tomto mieste si budú môcť záujemcovia vypočuť Ružomberský report bez nutného prihlásenia. Tvorcom novej komunikačnej platformy samosprávy je hovorca primátora, Viktor Mydlo. V prvom septembrovom vydaní vystúpil Michal Lazár na tému bezpečnosti materských a stredných škôl v súvislosti s pandémiou COVID-19. O problematike dynamickej zelenej vlny, ale i dopravnej situácii v meste rozprával poradca primátora pre dopravu a infraštruktúru, Tomáš Mišovič.

V spolupráci s obyvateľmi mesta

Spolutvorcovia jednotlivých častí by mali byť pritom aj samotní Ružomberčania. Vždy na konci mesiaca samospráva predstaví tému ďalšej epizódy. Odpovede na vybrané najlepšie otázky sa Ružomberčania dozvedia priamo v samotnom zvukovom súbore.

Podcasty v súčasnosti ako jednu z platforiem komunikácie s poslucháčmi často využívajú rádiá, ale aj spravodajské servery.

Prvú epizódu Ružomberského reportu nájdete na nasledujúcich linkoch:

Spotify: https://open.spotify.com/show/46UjMgN5EmeeKo3IATT2Nf

Google podcasts: https://www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy8yZTZjYTUyNC9wb2RjYXN0L3Jzcw==

Anchor.fm: https://anchor.fm/mesto-ruomberok

Breaker: https://www.breaker.audio/ruzombersky-report

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia