Mesto už môže ožiť podujatiami

Mesto už môže ožiť podujatiami

RedakciaAktuality9.6.2020

Ako informoval hovorca primátora Viktor Mydlo, o zákaze organizovania kultúrno-spoločenských podujatí na území mesta rozhodlo vedenie mesta počas marca ako jedno z preventívnych opatrení na zamedzenie šírenia vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19. Vtedajšia situácia naznačovala, že sa na Slovensku začne nekontrolovateľne šíriť vírus podobne, ako tomu bolo v okolitých krajinách.

„Vzhľadom na dobrú prognózu ďalšieho šírenia ochorenia máme za to, že zákaz organizovania kultúrno-spoločenských podujatí už nie je ďalej adekvátny,“ povedal primátor mesta Igor Čombor tesne po vydaní zrušenia zákazu. V meste sa tak po takmer troch mesiacoch opäť začne kultúrny život.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky uverejnil podmienky, podľa ktorých sa môžu organizovať kultúrno-spoločenské podujatia. Ako podotkol Mydlo, vzhľadom na mestom vydaný a stále platný zákaz by však došlo k nesúladu, a preto mesto reaguje jeho zrušením.

„V tejto chvíli je pre každého organizátora kultúrnych podujatí dôležité riadiť sa predovšetkým pokynmi Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,“ vysvetlil primátor a požiadal každého organizátora a aj diváka, aby striktne dodržiavali epidemické opatrenia.

Podľa aktuálnych nariadení Úradu verejného zdravotníctva sa môže kultúrneho podujatia od 10. júna zúčastniť maximálne 500 osôb. Od 1. júla až do konca roka je na podujatiach povolený maximálny počet 1 000 divákov. Tieto čísla sa môžu meniť v závislosti od aktuálnej situácie na Slovensku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia