Mesto vyzýva podnikateľov na zatvorenie prevádzok, V Ľubochni zvažujú turistický výstup

Mesto vyzýva podnikateľov na zatvorenie prevádzok, V Ľubochni zvažujú turistický výstup

RedakciaAktuality13.3.2020

„Toto je čas, kedy máme byť doma, nie v reštauráciách, kaviarňach či na svahoch,“ píše mesto na sociálnej sieti. Ako ďalej uvádza, reštaurácie sú plné ľudí, detské ihriská sú plné detí a obchody sú plné nakupujúcich. „Musíme si všetci poriadne uvedomiť, že našim najväčším nepriateľom je takéto správanie,“ apeluje mesto.

„Takéto opatrenie nám pomôže zabrániť šíreniu koronavírusu v našom meste. Zároveň vás prosím, aby ste nepodliehali panike a nevykupovali potraviny a lieky na území mesta, zásobovanie je plynulé a bezproblémové,“ uviedol viceprimátor Michal Lazár.

Naopak, turistický oddiel pri OŠK Ľubochňa ešte včera (12. marca) pozýval obyvateľov na organizovaný výstup zo železničnej stanice Krpeľany na Nolčovskú Maguru s tým, že zraz by bol na železničnej stanici v Ľubochni. Pritom železnice už upozornili, aby obyvatelia obmedzili dopravu v hromadných dopravných prostriedkoch len na nutné cesty. Podujatie by sa malo konať v nedeľu, 15. marca. „S veľkou pravdepodobnosťou sa to nebude konať. My nie sme ale veľký klub, ktorý organizuje masové výstupy. Nie sme ani uzatvorená komunita, ktorá sa stretáva niekde vo vnútri. Dnes sa stretneme a dáme na našu stránku avízo,“ hovorí Kristián Druska z turistického oddielu pri OŠK Ľubochňa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia