Mestská polícia neustále rieši problémy s opitými ľuďmi

Mestská polícia neustále rieši problémy s opitými ľuďmi

RedakciaAktuality23.10.2023

Podvečer v piatok 6. októbra bola na žiadosť obsluhy vyslaná hliadka mestskej polície do jedného z podnikov v centre mesta. Prišiel tam muž so psom a obťažoval hostí. Pretože išlo o bojové plemeno, zavolali hliadku, ktorá 37-ročného muža vyzvala, aby podnik opustil, čo aj urobil.

O pol druhej v noci hliadka preverovala oznámenie mladých mužov, ktorí prechádzali Parkom Hýroša. Jedného z nich mal napadnúť pes, ktorého majiteľ sa im vyhrážal, že ho na nich poštve. Do príchodu hliadky podozrivý muž so psom stihol odísť.

„Polícia na základe kamerových záznamov zistila, že v tom čase sa tam pohyboval muž, s ktorým prišla do kontaktu hliadka z dennej zmeny. Vecou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Alkohol ju premohol

V sobotu 7. októbra v podvečerných hodinách prijal operačný príslušník mestskej polície oznámenie, že v obchodnom centre na Hrabovskej ceste majú problém so zákazníkom. Mladý muž pod vplyvom alkoholu obťažoval personál obchodu aj zákazníkov. Išlo o 27-ročného Ružomberčana, ktorého policajti v záujme obnovenia verejného poriadku vyzvali, aby nákupné centrum opustil.

Po necelej polhodine však muž obchodný reťazec navštívil opäť a obťažoval obsluhu aj zákazníkov. Hliadka muža vyviedla z podniku, ten odmietol priestupok proti verejnému poriadku riešiť v blokovom konaní, preto sa vecou zaoberá poverený príslušník mestskej polície.

Hliadka mestskej polície išla v stredu 18. októbra na základe telefonického oznámenia na sídlisko Klačno. Necelú hodinu po polnoci neznámy muž rozbíjal sklenenú výplň na dverách fitnescentra. Mestskí policajti na mieste videli neznámeho muža, ten sa dal pred nimi na útek. Hliadka muža chytila, ten bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Podozrivým bol 30-ročný muž z okresu Brezno.

„Muž hliadke tvrdil, že nemá kľúče a chcel sa dostať dnu, lebo je v objekte ubytovaný. Hliadka preto privolala osobu zodpovednú za objekt a tá jeho slová potvrdila. Nechcela voči mužovi podávať oznámenie, vraj ho pozná a on škodu uhradí,“ vysvetlil policajný preventista. Muž mal na rukách aj nohách viaceré drobné rezné poranenia, ktoré si spôsobil rozbitím výplne, poskytnutie ošetrenia však niekoľkokrát odmietol. Po dohode, že škoda bude uhradená v plnej výške, hliadka z miesta odišla.

Hodinu pred polnocou v utorok 17. októbra kontaktoval tiesňovú linku mestskej polície vodič autobusu, ktorý zastavil na konečnej. V autobuse sa totiž nachádzala jedna pasažierka, ktorá pod vplyvom alkoholu spala tak tvrdo, že ju nemohol zobudiť. Hliadka po príchode mladú cestujúcu zobudila a zistila, že ide o 18-ročnú ženu z okresu Ružomberok. Po rozhovore s hliadkou sa slečna prebrala a odišla domov.

Medveď motorista

Okolo poludnia vo štvrtok 12. októbra sa so žiadosťou o pomoc obrátil na mestskú políciu vodič. Zaparkoval svoje auto pred nákupným centrom na Bystrickej ceste, odišiel na nákup, ale na aute nechal zasvietené svetlá. Po návrate zistil, že sa už nedá naštartovať.

„Okrem neho sa vo vozidle nachádzala aj osoba s ťažkým zdravotným postihnutím. Hliadke sa pomocou štartovacích káblov podarilo auto naštartovať a vodič aj so spolucestujúcim sa mohli vrátiť domov,“ povedal Jankovič.

V stredu 18. októbra na tiesňovú linku oznámili, že na mestskom cintoríne v Ružomberku v blízkosti ovocných stromov sa pohybuje medvedica s troma mladými. Operačný príslušník to oznámil Zásahovému tímu pre medveďa hnedého. Mestská polícia o hodinu opäť kontaktovala zásahový tím.

„Teraz išlo o oznámenie, ktoré podali obyvatelia Vlkolínca. Hoci sú na medvede zvyknutí, teraz sa jeden pokúšal dostať do auta, v ktorom bolo naložené ovocie,“ dodal Jankovič.

Upozornil, že stále platia bezpečnostné opatrenia kvôli zvýšenému výskytu medveďa v meste a okolí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia