Mestskí policajti pomohli pri záchrane ženy

Mestskí policajti pomohli pri záchrane ženy

RedakciaAktuality28.2.2023

S ľuďmi bez strechy nad hlavou prichádzajú hliadky mestskej polície do styku takmer každý deň. Väčšinou na železničnej stanici, nákupných centrách na ulici Podhora, v neuzamknutých vchodoch bytových domov.

Hluční bezdomovci a cudzinci

Zamestnanci železničnej stanice oznámili mestskej polícii 17. februára večer, že vo vestibule je väčšia skupina bezdomovcov, pili alkohol, robili neporiadok a obťažovali cestujúcich. Hliadky mestskej a štátnej polície vyzvali desať člennú skupinu bezdomovcov, aby opustili priestory stanice. Poslúchli a odišli.

O dva dni neskôr zavolali policajtov v noci na ulicu Hurbanova na detskú pohotovosť, kde si v čakárni na lavičke ustlal 62-ročný muž. Po príchode hliadky odišiel.

Policajti prechádzajúci 17. februára vo večerných hodinách si na ulici Podhora všimla pod prístreškom dvojicu mladých ľudí, ktorí pili alkohol. Išlo o 27 ročného muža a o rok mladšiu ženu.

„Za požívane alkoholických nápojov na verejnosti im boli uložené blokové pokuty v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia, ktoré takéto konanie zakazuje,“ povedal policajný preventista Roman Jankovič.

Niekoľko minút po polnoci, 19. februára, preverovali mestskí policajti oznámenie, že v jednom z hotelov v rekreačnej oblasti Hrabovo porušujú nočný pokoj. Po príchode do hotela hliadka kontaktovala pracovníčku recepcie, ktorá o tom nevedela. Hliadka šla teda podľa oznámenia ku jednej z izieb, kde bolo počuť hluk. Na izbe boli ubytovaní cudzinci, ktorí boli dôrazne upozornení na nočnú hodinu a protiprávne konanie aj možné uloženie sankcie.

V ten istý deň policajtov požiadali o pomoc z ďalšieho ubytovacieho zariadenia v širšom centre mesta. „Pod vplyvom alkoholu tam bol 20-ročný muž z Južnej Ameriky a nechcel z izby odísť. Potom chcel ísť do Bratislavy, preto mu ukázali cestu na stanicu,“ povedal Jankovič.

Pomoc zdravotníkom aj hasičom

Vo štvrtok, 23. februára, policajti riešili žiadosť zdravotnej sestry z ambulancie všeobecného lekára, kde mali pacienta, ktorý sa lieči na psychiatrii a robil neporiadok. Po príchode do ambulancie našli 30-ročného muža verbálne útočiť na lekára aj zdravotnú sestru. Za prítomnosti hliadky sa ho podarilo upokojiť. Lekár privolal rýchlu zdravotnú pomoc a muža previezli na psychiatrické oddelenie vojenskej nemocnice.

Hasiči požiadali o súčinnosť pri otvorení bytu na sídlisku Klačno vo štvrtok 23. februára. Mali podozrenie, že v byte je jeho majiteľka, staršia pani. Susedka, ktorá staršej pani pomáha, počula za dverami stonanie. Do bytu sa ale nedalo dostať.

„Hasiči byt otvorili a spolu s mestskými policajtmi ju našli ležať na posteli. Mali podozrenie na cievnu mozgovú príhodu, preto ju previezli ju do nemocnice,“ povedal Jankovič.

Večer, 23. februára, preverovali mestskí policajti oznámenie, že na ulici Jána Jančeka sedí na chodníku muž. Išlo o 58-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý bol pod vplyvom alkoholu, na hlave mal tržnú ranu. Povedal, že spadol, ako vychádzal z pohostinstva. Bol dezorientovaný, nevedel hliadke uviesť, kde sa nachádza. Preto zavolali sanitku, ktorá ho previezla na vyšetrenie do nemocnice.

Na lavičke zastávky MAD na Dončovej ulici našli ruksak, bielo čiernej farby v tvare šachovnice s nápisom NEW YORKER. V ruksaku boli krátke športové nohavice, tričko, mikina a tenisky. Ruksak vzali do úschovy na mestskú políciu, kde si ho môže majiteľ prísť prevziať.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia