Mestskí policajti vytvorili zásahovú jednotku

Mestskí policajti vytvorili zásahovú jednotku

RedakciaAktuality11.6.2024

Počas Ružomberského jarmoku zabezpečovala mestská polícia verejný poriadok. Riešila viacero oznámení.

Podozrenie z obchodovania s ľuďmi

Ešte pred slávnostným otvorením jarmoku hliadka preverovala oznámenie, že na Veľkom Závoze a v pešej zóne sú rómske deti, hrajú na akordeónoch a žobrú. Policajti zistili, že v rôznych rozstupoch bolo na ulici Podhora šesť maloletých a mladistvých detí.

„Sedeli na skladacích stoličkách, hrali na akordeónoch a pred sebou mali nádoby, do ktorých im okoloidúci hádzali peniaze. Išlo o občanov Rumunska. Na miesto k nim prišli tri ženy, ich matky,“ povedal policajný preventista Roman Jankovič,

Pre podozrenie, že rodičia môžu takýmto spôsobom zneužívať bezbranné postavenie a závislosť detí a môže dochádzať k trestnému činu obchodovania s ľuďmi, bola vec oznámená Národnej jednotke boja proti nelegálnej migrácii. Príslušníci jednotky z Banskej Bystrice prišli do Ružomberka a vec si na mieste prevzali.

Stratil sa chlapec

Vzhľadom na aktuálnu situáciu vedenie mestskej polície pristúpilo k vytvoreniu zásahovej jednotky. Bola k dispozícii aj počas jarmoku.

V poobedňajších hodinách predvádzali na mestskú políciu 49-ročného muža, ktorý hrubým správaním narušil verejný poriadok. Uvedeným priestupkom sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície.

Pred polnocou zasahovali členovia jednotky pri incidente, ku ktorému došlo po skončení programu, pobili sa dvaja muži. Išlo o 32-ročného muža z okresu Ružomberok a o rok staršieho z okresu Humenné. Zásahová jednotka obnovila na jarmoku verejný poriadok.

Okrem stratených dokladov riešili mestskí policajti aj prípad strateného päťročného chlapca. Hliadke ho na jarmoku odovzdala okoloidúca pani. Keď išli s ním ku tribúne, aby vec vyhlásili, stretli chlapcovho otca, syna mu odovzdali.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia