Mestský študentský ples oslávil desiate výročie

Mestský študentský ples oslávil desiate výročie

RedakciaAktuality25.2.2019

Už okolo 18-tej hodiny bolo v sobotu 23.2. 2019 vidieť zvýšený pohyb, ulicami pešej zóny, „nahodených“ mladých dám a pánov. Hudobno-tanečná akcia určená pre mladých ľudí od 17 -30 rokov z rôznych stredných, či vysokých škôl v Ružomberku a okolí, organizovaná mestským študentským parlamentom, ktorý je pod záštitou Mestského úradu Ružomberok.

Akcia, ktorej sa zúčastnilo viac ako 330 osôb (organizátori, kapely, moderátor, predstavitelia mesta, študenti) začala po 19.00 hodine v sále Kultúrneho domu Andreja Hlinku. Program mestského študentského plesu 2019 pozostával z uvítacieho valčíka členov mestského študentského parlamentu s členmi mestského úradu, 3 tanečných vystúpení súkromnej tanečnej školy pani Bušbacherovej, 2 hudobných vystúpení kapiel( MAFIA CORNER, Bagandža crew), DJ a v neposlednom rade aj samotná tombola.

Moderátor akcie Adam Trepáň, sa študentom prihovoril hneď v úvode a navigoval ich , čo im tento jedinečný večer ponúka.

Tombola bola zaujímavo rozdelená do dvoch skupín. Prvá pri kúpe lístka za symbolických 0,50 centov, po vyžrebovaní zaručila výhru ceny - napr. let vrtuľníkom, JBL slúchadlá, čítačku kníh, kávovar, smoothie mixér, set školských potrieb a mnoho ďalších.

Cena špeciálneho tombolového lístka Ružovej tomboly sa predával za 3 eurá(študent dostal ružu aj tombolový lístok).V tejto tombole mohli účastníci vyhrať pobyt pre dve osoby do hotela Emília, Veľkého plyšového maca, záhon kvetov, set pohárov pre páry a iné. Posledná špeciálna tombola je fúrik plný pomarančov. Cena útechy- kôš na špinavé prádlo,“ upresnila pre náš portál jedna z hlavných organizátoriek podujatia Michaela Veselovská.

Zaujímavosťou bola foto-búdka, ktorú mohli študenti využiť počas celého večera a domov si priniesť pamiatkovú fotografiu. O oficiálnu časť večera sa postarali pozvaní hostia, viceprimátor mesta Ružomberok Michal Lazár, poslanec mesta Ružomberok Róber Kollár, koordinátorka mestského študentského parlamentu Kvetka Legerská a študentka, členka parlamentu Alžbeta Toóthová.

O vašom plese ide veľký chýr po Mestskom úrade, koľko sa vás tu vie zísť, váš ples je vždy absolútne vypredaný, čo je aj obrovská zásluha mestského študentského parlamentu,“ konštatoval vo svojom príhovore M. Lazár, ktorý v tej chvíli aj akciu oficiálne otvoril.

Slová viceprimátora o veľký záujem plesových lístkov potvrdila aj Michaela Veselovská. Podstatná väčšina lístkov sa predala do dvoch dní od spustenia predaja“, upresnila pre našu redakciu. Organizátorka M. Veselovská v závere nášho rozhovoru dodala, že sa tento ročník od ostatných okrem jeho jubilea líšil aj počtom tombol, či malými pozornosťami pre každého účastníka vo forme medovníčkov.

Romana Vicianová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia