Mestským policajtom odovzdali až päť peňaženiek

Mestským policajtom odovzdali až päť peňaženiek

RedakciaAktuality23.12.2023

Predvianočný zhon je často poznačený nepozornosťou o čom sa presvedčila aj mestská polícia. Počet stratených peňaženiek je v tomto období podstatne vyšší ako počas bežných dní.

V utorok 12. decembra v noci našli peňaženku pod mostom v blízkosti nákupného centra na ulici Poľná. Patrila mužovi z obce v okrese Ružomberok. „Až tri peňaženky našli 19. decembra. Prvú našla obsluha v pohostinstve na sídlisku Roveň, druhú boli prevziať mestskí policajti na stanici, kde ju v autobuse našiel vodič, tretiu majiteľ nechal v obchodnom reťazci na ulici Plavisko,“ povedal preventista mestskej polície Tomáš Jankovič.

Vo štvrtok 21. decembra na ulici Poľná našiel v blízkosti nákupného centra pánsku peňaženku okoloidúci a odovzdal ju privolanej hliadke. V noci zase hliadka pri kontrole železničnej stanice našla peňaženku dievčaťa z okresu Liptovský Mikuláš. Vďaka dokladom v nich, boli všetky nájdené peňaženky odovzdané majiteľom.

Po vianočných nákupoch sa v obchodoch začnú novoročné výpredaje, pri ktorých nastávajú podobné situácie. Polícia upozorňuje aj na zlodejov, ktorí sa snažia využiť nepozornosť nakupujúcich hlavne v miestach, kde je zvýšený pohyb ľudí. Dávajte si na svoje peniaze a doklady pozor.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia