Mestským policajtom velí nový náčelník

Mestským policajtom velí nový náčelník

RedakciaAktuality27.6.2024

Strážcovia zákona hľadajú posily, okrem pozície príslušník je voľné aj miesto psovoda.

Poslanci ružomberského mestského zastupiteľstva podporili návrh primátora mesta na menovanie Tomáša Matejovie za náčelníka mestskej polície. Vystrieda Ivana Stromka, ktorý funkciu zastával do januára tohto roku nepretržite od vzniku mestskej polície v roku 1992. Nový náčelník sa funkcie ujme 1. júla.

Ružomberok hľadal náčelníka mestskej polície aj prostredníctvom výberového konania, ktoré sa uskutočnilo vlani v decembri. Na základe posúdenia podkladov a osobného pohovoru so zúčastnenými uchádzačmi komisia rozhodla, že ani jeden nevyhovel stanoveným kritériám a výberové konanie bolo neúspešné.

Tomáš Matejovie pôsobí v mestskej polícii Ružomberok od roku 2017, od roku 2019 ako zástupca náčelníka. V bezpečnostných zložkách pracuje nepretržite od roku 2013. Pôsobil na Kriminálnom úrade Finančnej správy (KÚ FS) na oddelení operatívy, neskôr v špecializovanom útvare – Jednotke služobných zákrokov KÚ FS.

V ružomberskej mestskej polícii aktuálne pracuje 27 príslušníkov. V súčasnosti hľadajú posily do svojich radov na štyri voľné miesta na pozície príslušník/príslušníčka mestskej polície a psovod/psovodka s nástupom v septembri (pri otvorení kurzu odbornej spôsobilosti).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia