Míľa pre mamu v na ružomberskej adrese

Míľa pre mamu v na ružomberskej adrese

RedakciaAktuality14.5.2023

Deň matiek si pripomíname druhú májovú nedeľu. Od roku 2004 je jeho neoddeliteľnou súčasťou, so sobotňajším dátumom, kampaň Míľa pre mamu, ktorú zastrešuje Únia materských centier. V Ružomberku tento celonárodný projekt organizuje Materské centrum Nevedko.

Desiatykrát sme sa zapojili do kampane na oslavu Dňa matiek. Bolo to po štyroch rokoch, po covidovej výluke. V roku 2020 ´únia´ túto akciu vôbec nespustila a vlani a predvlani, kvôli pandemickým opatreniam, ktoré zakazovali hromadné podujatia, sa ´míľa´ konala len v online formáte,“ uviedla štatutárna zástupkyňa Materského centra Nevedko, ktoré funguje ako neziskové občianske združenie od roku 2009, Andrea Dobošová.

Kým v minulosti centrom Míle pre mamu bol Hýrošov park, teraz došlo k zmene adresy. Náš hlavný stan sme mali v záhrade Bratskej jednoty baptistov, s ktorou dlhšie spolupracujeme. Odtiaľ, po úvodnom programe, sa vyrazilo na vyrazilo na prechádzku cez Fullovu uličku na Námestie Slobody, tam sa nachádzalo aj jedno súťažné stanovište, pričom celkove sme mali tri. O dve sa postarala Telovýchovná jednota Orol Ružomberok a o jedno jazyková škola Helen Doron English. Po návrate do záhrady, kde fungovala aj tvorivá dielňa, či obľúbené maľovanie na tvár, všetkých čakala mini odmena,“ pokračovala A. Dobošová.

Hoci reštart „míle“ sa organizačne i programovo vydaril, hlavná hostiteľka mala aj trošku zmiešané pocity, a to z účasti. „Všetkých nás, aj s organizátormi bolo okolo stovky, netajím, čakal sa väčší záujem, veď akcia bola s predstihom spropagovaná. Na dobro-párty, ktoré sme v tomto roku organizovali s rôznou tématikou, bolo babičiek, rodičov a decák viac.“

Na ružomberskú „míľu“ zavítal aj prvý muž mesta Ľubomír Kubáň. „Veľmi si vážim, že nás bol pán primátor pozdraviť. Bolo to svojim spôsobom aj také symbolické. V mladom veku, ešte ako tínedžer prišiel o otca, a tak mama bola pre neho všetko. Ona sa o neho starala, aj keď rástol a dospieval,“ doplnila A. Dobošová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia