Milan Fiľo: Ružomberská nemocnica je potrebná pre celé Slovensko

Milan Fiľo: Ružomberská nemocnica je potrebná pre celé Slovensko

RedakciaAktuality5.10.2020

Spoločnosti ECO-INVESTMENT a MONDI darovali Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku 600-tisíc eur. Zdravotníci za ne kúpili prístrojové vybavenie pre pacientov, ktorí sa liečia na COVID-19.

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok zriadila v nevyužívaných priestoroch bývalej polikliniky pavilón na hospitalizáciu pacientov s nákazou COVID-19. K dispozícii má 42 lôžok, z toho 13 aj s možnosťou napojenia pacientov na umelú pľúcnu ventiláciu. Od začiatku pandémie do polovice septembra investovala vojenská nemocnica v Ružomberku do rekonštrukcií budov, nákupu ochranných prostriedkov, liečiv a prístrojového a technického vybavenia takmer 3,4 milióna eur. Prístrojové vybavenie, ktoré nemocnica zakúpila vďaka daru je na viacerých oddeleniach, ktoré poskytujú starostlivosť o pacientov s koronavírusom - oddelenie urgentného príjmu, centrálna JIS, dialýza či cievna chirurgia.

Celkovo 600-tisíc eur venovali nemocnici na zakúpenie prístrojového vybavenia pre covidových pacientov spoločnosti ECO-INVESTMENT a.s. a MONDI, a.s. O krátky rozhovor sme preto požiadali prezidenta a predsedu predstavenstva ECO – INVESTMENT a.s. Milana Fiľa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia