Mirkopotulky majú za sebou dve edície

Mirkopotulky majú za sebou dve edície

RedakciaAktuality15.7.2022

Už to nie sú Potulky mestom, ale Mirkopotulky. Takýto názvov má projekt sprievodkyne a moderátorky Miriam Považanovej tento rok. „Celý formát je iný ako v minulosti. Bolo to také spontánne rozhodnutie. Robiť podujatie novým spôsobom a vždy ho spájať aj s nejakými aktivitami. Teraz to bolo premietanie filmu z archívu Milana Daubnera,“ uviedla autorka pravidelných prázdninových akcií, ktoré v kalendári majú „zabukovaný“ stredajší podvečer.

Predvčerom išlo o druhé „stretko“ tohto leta. „Až po skončení som si uvedomila, koľko tém sa približne za dve hodiny stihlo prebrať. Bol to hrad Likavka, jeho história, rekonštrukcia, život jeho majiteľov i poddaných. V Liptovskom múzeu to sme zhliadli už spomínaný film, tiež sme sa zoznámili s tvorbou filmárky Zuzany Hruškovej,“ pokračovala M. Považanová.

Najbližšie atraktívne túlanie je naplánované na stredu (20. júla). „Témou je Dušan Makovický, pričom vyslovene budeme chodiť len po meste. Chceme, aby si na túto osobnosť zaspomínali ľudia, ktorý ho poznali. Zvlášť sa tešíme na Alberta Škovrana, azda najlepšieho kamaráta ružomberského lekára, publicistu a spisovateľa. Prečítame si tiež spomienky Leva Nikolajeviča Tolstého na Dušana Makovického,“ dodala skvelá hostiteľka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia