MISS Liptov 2018 ukázal krásu liptovských žien

MISS Liptov 2018 ukázal krásu liptovských žien

RedakciaAktuality15.10.2018

Miss Liptov je jedinečný projekt, ktorého myšlienkou je spojiť tri liptovské mestá. Organizátorom sa to i tento rok podarilo, pretože účasť dievčat siahala do všetkých liptovských kútov. „Našim zámerom je však okrem prirodzenej ženskej krásy ukázať nádheru, v ktorej žijeme. Máme tu všetko: hory, roviny, teplé pramene, vodnú nádrž, termály, nádherné turistické miesta, historické skvosty,“ hovorí Simona Jánošová, generálna manažérka projektu Miss Liptov.

Vo svete, kde sa všetko rozdeľuje...

Jánošová poukazuje aj na hlbší zmysel súťaže a dodáva, že chcú spojiť skvelých ľudí, remeselníkov, historikov, podnikateľov a všetkých, ktorí projekt podporujú. „Objavujeme šikovných ľudí, ktorí niečo dosiahli, či už doma alebo v zahraničí, ale sú stále naši. Vo svete, kde sa všetko rozdeľuje, my chceme spájať. Spojiť Liptov v jeden celok. Nie geograficky, ale ľudsky.“

Kráľovná večera a Miss sympatia

Jedenásť finalistiek hodnotila porota, pričom zapojiť sa mohla aj verejnosť SMS hlasovaním. Víťazkou MISS Liptov 2018 je len sedemnásťročná Laura Pavelicová z Liptovského Jána, ktorá už podľa predbežných výsledkov zo 7. októbra, ktoré zverejnili organizátori, mala niekoľkonásobne viac hlasov oproti súperkám. Druhé miesto patrilo Simone Čmilovej z Liptovského Mikuláša a tretie Romane Dvorskej z Liskovej.

Dva kastingy priniesli finálovú zostavu

Adeptky na finalistky sa prihlasovali elektronicky a následne boli pozvané na kasting. „Tento rok sme plánovali jeden centrálny pre celý Liptov, ale nakoniec to boli 2 kastingy. Vybrali sme 11 finalistiek, ktoré čakalo náročné leto, ale plné zážitkov, eventov, módnych prehliadok,“ približuje Jánošová. Počas niekoľkých mesiacov dievčatá z Liptova absolvovali prípravu na finálový galavečer, rôzne modelingové fotografovanie, módne prehliadky po móle v plavkách, prezentovali sa na Módnej prehliadke OC Fórum a festivale Viva Italia, LiptovFeste 2018, spoločný čas strávili na plavbe a svoju prípravu obohatili aj sústredením na viacerých miestach Slovenska. „Naučili sa veľa nového o našom kraji, ale aj množstvo potrebných vedomostí a zručností pre ďalšie profesijné kroky, napríklad ako sa majú líčiť a čo im pristane,“ hovorí Simona Jánošová. Finalistky sa počas prípravy učili chodiť po prehliadkovom móle, priblížili si etiketu správania sa a vystupovania a taktiež si zintenzívnili svoje komunikačné zručnosti.

Veľkoleposť podujatia doplnili známe tváre

Porota hodnotila disciplíny, ktoré sú predpokladom pre ďalšie pôsobenie finalistiek v modelingu. Dôležitým faktorom bola chôdza, držanie tela, postava, kvalita pleti, prejav, úsmev, práca s publikom a celkový dojem. Porota sledovala dievčatá od začiatku a tento rok do nej zasadla aj Michaela Balážová, víťazka Miss Liptov 2017, ktorá novej kráľovnej odovzdávala korunku. Galavečer viedol moderátor Roman Juraško a show dotváral spevák Peter Bažík.

Od tradičných krojov až po súčasný trend

Minulý rok bola súťaž o nádherných krojoch a tradíciách. Tento rok načreli organizátori do neďalekej histórie až súčasnosti, no i napriek tomu bol galavečer o liptovskej kráse. „Projekt ponúka to, čo nám prináša náš kraj, jeho ducha, krásu spojenú s vedomosťami a hrdosťou na to, kde žijeme. Zážitky, ktoré sa vryjú do pamäte a ostanú tam navždy,“ uzatvára Simona Jánošová, generálna manažérka projektu Miss Liptov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia