Mladí dizajnéri vytvorili vo Vlkolínci sochu

Mladí dizajnéri vytvorili vo Vlkolínci sochu

Stanislava Bruk LuckáAktuality24.10.2023

Vlkolínec sa môže pýšiť ďalšou novinkou. Pri príležitosti tridsiateho výročia vstupu Vlkolínca do UNESCO, študenti štvrtého ročníka Školy umeleckého priemyslu v Ružomberku vytvorili spoločnými silami sochu.

Projekt pre Mesto Ružomberok podporila Slovenská agentúra životného prostredia. Socha s názvom Žena z dreva nie je iba umeleckým dielom, ale odkazuje aj na významné výročie. 

„S návrhom prišla Lea Veselovská, ktorej s realizáciou pomohli Ema Bartánusová, Roman Brtko, Roman Dvorštiak a ďalší. S realizáciou začali už v škole pod dohľadom Mgr. art. Michala Hanulu a podieľali sa na nej okrem spomínaných štvrtákov aj mladší študenti z oddelenia Tvorby hračiek a dekoratívnych predmetov,  a taktiež štvrtáci z oddelenia Dizajnu interiéru. Táto dobrovoľnícka kreatívna práca im šla od ruky a výsledok zaručene vyčarí úsmev na tvári všetkým návštevníkom,“ uvádza Žilinský samosprávny kraj na svojom webe.

Socha s názvom Žena z dreva odkazuje na významné výročie.

Vlkolínec  ako jediná obec na Slovensku nie je poznačená novými stavbami. Pred tridsiatimi rokmi, v decembri 1993 v Kolumbii bol Vlkolínec zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. 

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia