Moldavka robila finančnú zbierku pred nákupným centrom, dostala pokutu

Moldavka robila finančnú zbierku pred nákupným centrom, dostala pokutu

RedakciaAktuality15.10.2019
Polícia upozorňuje na podvodníkov v Ružomberku
Foto ilustračné TASR

Hliadka mestskej polície zasahovala na Bystrickej ceste, kde neznáma žena obťažovala nakupujúcich.. Hliadka našla pred vstupom ženu, ktorá robila finančnú zbierku. Polícia z predloženého pasu zistila, že ide o 33 ročnú občianku Moldavska a navyše nemá nijaké povolenie na realizáciu zbierky a podvodom sa snaží od ľudí vylákať peniaze. Mestskí policajti jej udelili blokovú pokutu na mieste. Podvodné zbierky nie sú v Ružomberku ničím novým, už pred pár mesiacmi sme informovali o skupine, ktorá podobnú zbierku realizovala na námestí. Podľa vyjadrenia rektorky Akadémie Policajného zboru Lucie Kurilovskej, ide o podvod. V niektorých prípadoch ide o organizované skupiny, ktoré si na podvodných zbierkach robia biznis. Každá zbierka musí byť evidovaná, registrovaná a musí byť zjavné, na čo sa použijú peniaze. „Ak to absentuje a sú tam ešte aj iné podozrenia, je to v podstate trestný čin," povedala Kurilovská pre TV Markíza, keď televízia otvorila kauzu zbierky pre hluchonemých.

Pátrali po 14-ročnom chlapcovi

V nedeľu 6. októbra požiadala štátna polícia o pomoc pri pátraní po hľadanej osobe mestských policajtov. Nezvestného syna nahlásila na políciu jeho matka, pričom išlo o 14 ročného chlapca. Na základe popisu osoby ho našli na Hrabovskej ceste o niekoľko minút po nahlásení. Mestskí policajti ho odovzdali matke.

Muž s pyrotechnikou skončil na Polícii
Foto: Ilustračné TASR

Na štadión si zobral pyrotechniku

Mestská polícia Ružomberok pomáhala na futbalovom štadióne počas zápasu so Slovanom Bratislava. U jedného fanúšika našli pri vstupe pyrotechniku. „Nakoľko účastníkovi podujatia sa zakazuje vnášať na miesto konania podujatia pyrotechnický výrobok, nebol mu umožnený ďalší vstup na štadión,“ hovorí Roman Jankovič, preventista z Mestskej polície. Podľa jeho slov išlo o 19 ročného mladíka zo Senca, ktorý bol agresívny a odmietal opustiť štadión. Navyše nereagoval ani na výzvy mestských policajtov, kládol aktívny odpor, a preto voči nemu použili aj donucovacie prostriedky a zo štadióna ho vyviedli. „Pred štadiónom bol aj s pyrotechnikou odovzdaný hliadke štátnej polície, do kompetencie ktorej patrí spomínané protiprávne konanie,“ uzatvoril Jankovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia