Mondi opäť motivuje a vábi chemikov

Mondi opäť motivuje a vábi chemikov

Ján SvrčekAktuality18.3.2024

Regionálna chemická súťaž pre žiakov ôsmich ročníkov základných škôl pod názvom Regiochem, má za sebou štyri vydarené kapitoly. Akciová spoločnosť Mondi SCP Ružomberok už spustila aj malé jubileum.

Do tohtoročnej edície sa zapojilo úctyhodných 111 žiakov zo štrnástich škôl a spolu tridsať tímov. Keďže chémia je náročný predmet, sú to skvelé cifry.

Každé družstvo je zložené z troch-štyroch žiakov. Ide o trojkolový formát v časovom horizonte, od januára do apríla 2024. V každom kole je pre súťažiacich pripravených niekoľkých zaujímavých a naozaj pestrých úloh. Napríklad treba natočiť chemický pokus a vysvetliť proces, chemické sudoku, či nakresliť piktogram. Jednotlivé zadania, podľa organizátorov, preveria viaceré oblastí súťažiacich a ich vedomosti, zručnosti, kreativitu, tímovú spoluprácu, či prezentačné schopnosti.

Do tretieho, finálového kola, ktoré je naplánované na 30. apríla 2024 v administratívnej budove ružomberského papierenského kombinátu, postúpi päť najlepších zoskupení. A len mimochodom, organizátori avizujú i hodnotné ceny.

"Vďaka tomuto projektu sa našej spoločnosti darí meniť myslenie žiakov a ich pohľad na chémiu cez úlohy a pokusy, tým, že ich v rámci súťaže kreatívne a hlavne tímovo plnia. Súťaž vznikla za účelom vyzdvihnutia daného predmet, aby naša ´akciovka´ podporila záujem chlapcov a dievčat ísť študovať odbor chemik operátor na Strednej odbornej škole polytechnickej v Ružomberku," uviedla komunikačná špecialistka Mondi, SCP, a. s. Dominika Ošková.

Čísla len potvrdzujú správnosť, malého priekopníckeho kroku

Ešte dodajme, že vlani prvenstvo patrilo družstvu Opice zo Základnej školy Zarevúca.

Foto: Mondi SCP, a. s.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia