Mondi SCP myslí na našu planétu a pomáha komunite

Mondi SCP myslí na našu planétu a pomáha komunite

RedakciaAktuality29.5.2024

Vyradenú a nepoužívanú IT techniku necháva v obehu, posunie ju ľuďom a neziskovým organizáciám, ktoré ju ešte zužitkujú.

Papierne od roku 2007 svoju už nepoužívanú, ale stále funkčnú IT techniku posúvajú tým, ktorým ešte poslúži. Každoročne sa tak potešia miestne školy, nemocnice, neziskové organizácie, obecné úrady, športové kluby. Nových majiteľov odvtedy našlo už približne tisíc počítačov a notebookov, 50 sieťových zariadení, 10 serverov, niekoľko vyradených dátových rozvádzačov a tlačiarní.

Základnou podmienkou na darovanie je platné IČO a typ organizácie. Žiadosť môžu záujemcovia poslať poštou, alebo priamo riaditeľovi Informačných technológií Mondi SCP Jaroslavovi Jarošovi. Každá žiadosť je individuálne posúdená.

„Postupne sa snažíme vyhovieť každej organizácii ktorá spĺňa požadované parametre a sú primárne z nášho regiónu,“ vysvetlil Jaroš.

Táto aktivita papierní má zároveň aj enviro aspekt, pretože počítače ostávajú stále v obehu, niekomu ešte poslúžia a nestávajú sa elektro odpadom. Tento rok darovali 58 počítačov, 46 notebookov a 63 monitorov v hodnote približne trinásťtisíc eur.

Najviac, až 23 kusov techniky putovalo do Obchodnej akadémie v Ružomberku. „Pre našu školu je to veľká pomoc. Veľa predmetov vyučujeme pomocou počítačov, snažíme sa digitalizovať. Počítače od Mondi SCP u nás nájdu veľké uplatnenie,“ povedala riaditeľka školy Ľudmila Kerndlová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia