Mondi SCP získalo Národnú cenu za kvalitu

Mondi SCP získalo Národnú cenu za kvalitu

RedakciaAktuality10.11.2022

Národná cena SR za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť pozná svojich laureátov za rok 2022. Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo (ÚNMS) SR ich víťazom v jednotlivých kategóriách odovzdal v utorok podvečer v historickej Národnej rady (NR) SR v Bratislave. TASR o tom informovala Andrea Bartová z ÚNMS.

Víťazom súťaže v kategórii spoločenská zodpovednosť sa stala spoločnosť Mondi SCP. Víťazmi súťaže v kategórii kvalita sa stali bratislavská mestská časť Staré Mesto (uplatňovanie princípov výnimočnosti) a Slovenské elektrárne (uplatňovanie zásad manažérstva kvality).

"Ocenenia v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti boli odovzdané úspešným organizáciám, ale aj jednotlivcom, ktorí dokázali svoju výnimočnosť v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti," priblížila Bartová.

V rámci súťaže Top manažéri kvality roka 2022 bol v kategórii súkromného sektora ocenený Peter Tinka (Schaeffler Skalica), v kategórii sektora verejnej správy Peter Madzík (Katolícka univerzita v Ružomberku).

Ocenenia boli udelené aj za najlepšie príspevky v oblasti kvality za rok 2022. Išlo o najlepší publicistický príspevok, najlepší odborný príspevok, najlepší vedecký príspevok, najlepšiu dizertačnú prácu a najlepšiu diplomovú prácu. Ocenenie za celoživotný prínos v oblasti kvality získal Alexander Tomčík.

Cieľom súťaže je ocenenie najúspešnejších organizácií, ktoré v priebehu roka prešli hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali, že kvalita a spoločenská zodpovednosť je pre ne prioritou v každej oblasti ich pôsobenia. Záštitu prezval predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia