Mondi SCP získalo prestížne ocenenie TREND Investor roka 2021

Mondi SCP získalo prestížne ocenenie TREND Investor roka 2021

RedakciaAktuality11.11.2021

V utorok 9. novembra zorganizoval týždenník galavečer v Slovenskom národnom divadle, počas ktorého odovzdal šesť cien pre najúspešnejšie firmy a manažérov Slovenska za rok 2020. V kategórii Investor roka zvíťazili ružomberské papierne Mondi SCP.

Časopis TREND zaujala investícia do nového papierenského stroja PS19 spojená s modernizáciou celulózky v celkovej hodnote 370 miliónov EUR. S výrobnou kapacitou 300 000 ton ročne dodáva zákazníkom nový druh kartóna s názvom Kraft Top White. V rámci podniku ide o najväčšiu investíciu v histórii spoločnosti.

Mondi SCP zvolili za Investora roka čitatelia TRENDU, osobnosti v barometri a zástupcovia PwC Slovensko. Cenu na slávnostnom galavečeri prebral za spoločnosť Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP. „Je pre nás veľkým potešením, že sme uspeli práve s naším projektom. Pre našu spoločnosť to znamená naozaj veľa. Je to ocenenie práce celého tímu, ktorý posledných 5 rokov tvrdo pracoval na tom, aby v našom závode vyrástol úplne nový papierenský stroj, ktorý je momentálne jedným z najmodernejších v Európe. Som hrdý na to, že sa nám závod darí úspešne rozvíjať a prinášať tak zákazníkom nové a inovatívne riešenia. Nový papierenský stroj zhodnocovaním prírodných zdrojov a zberového papiera prispieva k budovaniu cirkulárnej ekonomiky,“ povedal Miloslav Čurilla.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia