Most v Likavke bude drsnejší

Most v Likavke bude drsnejší

RedakciaAktuality11.6.2020

Nehodový úsek medzi Likavkou a Ružomberkom má ďalšie pokračovanie.

Primátor Ružomberka Igor Čombor a starosta Likavky Marián Javorka sa tento týždeň stretli so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby Jaroslavom Kmeťom, generálnou riaditeľkou Slovenskej správy ciest Martinou Tvrdoňovou a ďalšími riaditeľmi sekcií Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Informoval o tom hovorca primátora, Viktor Mydlo.

Riešiť chcú aj zábrany na moste

„Momentálne sa na moste preveruje asfaltový povrch, oslovený bol aj projektant mostu s tým, aby našiel technické riešenie na zlepšenie zábran na moste. Na stretnutí boli rozoberané aj rýchle riešenia na zvýšenie bezpečnosti. V skorej dobe dôjde k zdrsneniu, prípadne k výmene asfaltového povrchu, aby sa znížilo riziko šmyku,“ povedal Mydlo.

Zároveň zdôraznil potrebu zvýšenej opatrnosti cez most, keďže opatrenia nie sú ešte zrealizované.

V liste žiadali prešetrenie mosta

Ešte 1. júna adresovali primátor mesta Ružomberok Igor Čombor a starosta Likavky Marián Javorka list generálnej riaditeľke Slovenskej správy ciest. Žiadali v ňom prešetrenie posledných nehôd na moste medzi Likavkou a Ružomberkom a prijatie takých opatrení, ktoré zvýšia bezpečnosť v tomto úseku.

Na sklonku decembra sa v úseku stala vážna dopravná nehoda. Auto sa zrútilo z mosta a dopadlo priamo na strechu do krovia. Vodička a dve deti neštastný pád prežili. V januári sa z mosta zrútila poľská dodávka, ktorá spadla priamo do Váhu. Nehoda v tomto prípade skončila bez následkov. Na konci mája sa tu stali dve nehody, z ktorých jedna skončila tragicky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia