Muž ráno nafúkal takmer tri, žena večer takmer dve promile

Muž ráno nafúkal takmer tri, žena večer takmer dve promile

RedakciaAktuality19.6.2024

Policajti vykonávajú v Žilinskom kraji s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na cestách zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky.

V 24. týždni počas výkonu služby odhalili 33 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. Nad jedno promile malo v dychu 12 vodičov, u 21 bolo zistené požitie alkoholických nápojov do jedného promile. Štyria vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu.

Policajti alkohol vykonanými dychovými skúškami zistili aj u 18 vodičov nemotorových vozidiel.

V sobotu 15. júna v Liptovskej Lúžnej o desiatej dopoludniapolicajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Osada zastavila vodiča Volkswagenu. Pri kontrole sa 58-ročný vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,36 mg/l, čo je v prepočte 2,83 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

V sobotu o 20.45 hod. policajti z toho istého oddelenia zastavili ženu jazdiacu na Volkswagene. Počas kontroly 29-ročná vodička nafúkala 0,85 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo je v prepočte 1,77 promile.

Vodič a vodička čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Polícia apeluje na vodičov, aby nešoférovali pod vplyvom alkoholu a dôsledne dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Jazda pod vplyvom alkoholu predstavuje vážne riziko pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia