Muž rozbíjal interiér podniku a Rumuni predávali náradie bez povolenia, aj toto riešili mestskí policajti

Muž rozbíjal interiér podniku a Rumuni predávali náradie bez povolenia, aj toto riešili mestskí policajti

RedakciaAktuality18.6.2019

V jednom z ružomberských podnikov v centre mesta si nevedeli poradiť so zákazníkom pod vplyvom alkoholu. Obsluha si preto vyžiadala hliadku mestskej polície. „Po upozornení vraj začal rozbíjať zariadenie podniku, stoličkou mal poškodiť osvetlenie interiéru. Hliadka po príchode muža upokojila a po zistení totožnosti ho v záujme zachovania verejného poriadku vyviedla von. Tu bola privolaná hliadka štátnej polície, ktorá si vec aj s podozrivým mužom prevzala kvôli podozreniu z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu výtržníctva,“ povedal Roman Jankovič, preventista z Mestskej polície v Ružomberku.

Rumuni predávali náradie bez povolenia

Hliadka na železničnej stanici spozorovala partiu podozrivých mužov, ktorí sa okoloidúcim snažili predať rôzne ručné elektrické náradie. „Na takúto činnosť však nemali nijaké povolenie, pri kontrole totožnosti bolo zistené, že ide o dvoch Rumunov vo veku 27 a 37 rokov. Za priestupky na úseku podnikania im boli uložené blokové pokuty a zakázaný ďalší predaj,“ informoval Jankovič.

Skupiny mladých opäť vyčíňajú na ulici

Príslušníci Mestskej polície si vďaka kamerovému systému všimli mladíkov na Námestí Andreja Hlinku, ktorí požívali alkohol. Hliadka im uložila blokové pokuty. V podobnom duchu sa niesla partia mladých ľudí na ulici Scota Viatora, na ktorú občania nahlásili, že rušia nočný pokoj. Mestská polícia mladých upokojila a jednému neprispôsobivému uložila blokovú pokutu.

Ružomberské straty a nálezy: 11-ročný chlapec nahlásil nájdené kľúče

Mestská polícia odovzdala 74 ročnej Ružomberčanke peňaženku, ktorú priniesla žena. Podobná situácia sa zopakovala aj v prípade nájdenia kľúčov od auta na Bystrickej ceste. Hliadku kontaktoval 11 ročný chlapec a polícia podľa lokalizácie nájdených kľúčov zistila, ktorému vozidlu by mohli patriť. Z evidencie motorových vozidiel našli majiteľa a tomu kľúče odovzdali. Vo štvrtok našiel muž evidenčné číslo vozidla, polícia kontaktovala majiteľa, ktorý o strate značky nevedel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia