Muž sa vyhrážal družke v ubytovni, konflikt vyriešila hliadka

Muž sa vyhrážal družke v ubytovni, konflikt vyriešila hliadka

RedakciaAktuality22.10.2019
Ilustračné (TASR)

Mestská polícia zasahovala v ubytovni na ulici Scota Viatora, odkiaľ im prišlo oznámenie, že v jednom z bytov sa druh s družkou verbálne napádajú. „Kričali po sebe tak hlasno, že rušili ostatných obyvateľov ubytovne. S hádkou neprestali ani po príchode mestských policajtov, muž sa dokonca aj pred hliadkou vyhrážal družke fyzickým násilím,“ priblížil Roman Jankovič, preventista z Mestskej polície v Ružomberku. Muž podla polície nereagoval ani na výzvy ani výstrahy a správal sa agresívne a keďže hrozilo, že ženu napadne, mestskí policajti voči nemu použili donucovacie prostriedky. Následne sa muž v putách upokojil a ďalší člen hliadky sa so ženou porozprával o príčinách nezhôd. „Žena však nechcela podľa poučenia podať oznámenie, nechcela vo veci ďalej konať. Medzitým aj muž uviedol, že už nebudú v hádke pokračovať, čo potvrdil nielen pred hliadkou, ale aj správcom. Pretože nikto nechcel vo veci ďalej konať a po obnovení verejného poriadku, keď už nedochádzalo k porušovaniu nočného kľudu, po dôraznom upozornení hliadka z ubytovne odišla,“ dodal Jankovič.

Poctivý taxikár odovzdal nájdené veci

Mestskej polícii odovzdal 48 ročný vodič taxislužby textilnú tašku s nákupom potravín a kabelku, ktorú si v aute zabudla zákazníčka. Na základe peňaženky s dokladmi zistili majiteľku a veci jej odovzdali. „Prostredníctvom rádiostanice kontaktoval hliadku, ktorá v mieste trvalého bydliska kontaktovala majiteľku. Tá si prišla veci prevziať nasledujúci deň,“ dodal Jankovič.

Muž volal o pomoc

Polícia riešila aj konflikt na Bystrickej ceste, kde sa bili dvaja muži, pričom jeden z nich volal o pomoc. Hliadka na mieste našla už len 54 ročného Ružomberčana, ktorý uviedol, že mal konflikt so susedom, ktorého upozornil na zlé parkovanie a nemohol so svojim vodidlom odísť. Jeho 58 ročný sused mu začal nadávať a po hádke chcel odísť. Ako sa otočil, došlo k napadnutiu. „Mladší z dvojice sa začal brániť, odvrátil útok. Starší muž mal vtedy začať volať o pomoc. Všetko to trvalo krátko, 54 ročný muž mal poranené oko. Z tohto dôvodu ho hliadka odviezla služobným vozidlom na ošetrenie do nemocnice. Zároveň ho poučila, ako má potom s lekárskou správou podať oznámenie,“ vysvetlil Jankovič.

Ilustračné (TASR)

Na cestách sa objavil alkohol

Polícia zaznamenala aj bezohľadnosť na cestách. Minulý týždeň zaevidovali v Žilinskom kraji celkom 41 podgurážených vodičov, z čoho 11 nafúkalo nad 1 promile a 10 vodičov pod 1 promile, dvaja vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške. Piati vodiči spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu. Polícia sa zamerala aj na nemotorových účastníkov cestnej premávky, až 13 cyklistov jazdilo s pozitívnou dychovou skúškou. Portál Žijem v Ružomberku o tom informovala Nikola Kačkovič, krajská policajná hovorkyňa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia