Na celoplošné testovanie mesto pripravuje cvičné odberové miesto

Na celoplošné testovanie mesto pripravuje cvičné odberové miesto

RedakciaAktuality27.10.2020

Už tento víkend sa počas soboty a nedele uskutoční celoplošné testovanie obyvateľov na COVID-19. Radnica pripravuje odberové miesta v spolupráci s armádou.

V pondelok si zástupcovia ministerstva obrany obhliadli vybrané miesta v Ružomberku, kde sa má testovanie uskutočniť. Kvôli nepriaznivému počasiu cez víkend sa testovanie v našom meste bude robiť v exteriéroch. Väčšina odberových miest tak bude kopírovať volebné miestnosti. Nebude to však napríklad možné v Kultúrnom dome v Bielom Potoku, kde je problém s bezbariérovým prístupom. Konečný zoznam odberových miest ešte nie je známy.

„Dnes pracujeme na vytvorení priestoru v hale na Plavisku, kde budú dve odberné miesta. Tento priestor bude pripravený počas dnešného a zajtrajšieho dňa ako miesto, ktoré budeme predstavovať ostatným členom tímov, aby vedeli ako má vyzerať ideálne pripravená odberná miestnosť,“ informoval na sociálnej sieti mesta viceprimátor Michal Lazár.

Materiál očakávajú vo štvrtok

Vo štvrtok by mali do centra dolného Liptova doručiť testovací materiál. Pred samotným spustením testovania v našom meste otestujú aj pomocný personál a zdravotníkov.

Aj na testovanie v centre dolného Liptova bude potrebných množstvo dobrovoľníkov, ktorých je stále akútny nedostatok. Radnica preto vyzýva všetkých, ktorí sú ochotní pomôcť, aby sa prihlásili.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia