Na cestách v Žilinskom kraji jazdili podgurážení vodiči a cyklisti

Na cestách v Žilinskom kraji jazdili podgurážení vodiči a cyklisti

RedakciaAktuality29.3.2023

Policajti v Žilinskom kraji s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vykonávajú na cestách zvýšený dohľad. V 12. týždni odhalili 29 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu, 11 s výsledkom pod jedno promile a u 18 bolo zistené požitie alkoholických nápojov nad jedno promile.

Dychovej skúške sa odmietol podrobiť jeden vodič, traja pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu. Nafúkalo aj u 20 vodičov nemotorových vozidiel.

Predvíkendový rozbeh

Vo štvrtok, 23. marca v nočných hodinách, v Dúbrave policajná hliadka zastavila a kontrolovala vodiča BMW. Pri dychovej skúške 51-ročnému vodičovi namerali 1,54 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 3,21 promile.

V piatok, 24. marca večer, policajti zastavili v Bytči vodiča Škody, pričom 45-ročný vodič mal 0,85 mg/l alkoholu v dychu (1,77 promile).

Kritická sobota

Mimoriadne veľa vodičov s alkoholom v krvi jazdilo po Žilinskom kraji v sobotu, 25. marca. V noci v Martine svojou jazdou zo strany na stranu upútal pozornosť hliadky Renault. Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,19 promile alkoholu v dychu. Navyše 19-ročný muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

Ráno, jazdil po Turčianskych Tepliciach vodič Škody. Nafúkal 0,84 mg/l (1,75 promile).

Pred jazdou sa alkoholom posilnil aj muž jazdiaci na škodovke po Ružomberku v čase okolo 9.35 h. Dychová skúška mu dokázala 0,70 mg/l (1,46 promile).

Na miestnej komunikácii v Zákamennom, okres Námestovo, hliadka popoludní zastavila a kontrolovala vodiča Škody. Prístroj ukázal 34-ročnému mužovi 0,62 mg/l alkoholu v dychu (1,42 promile).

Dve hodiny pred polnocou na miestnej komunikácii v Liptovskom Mikuláši policajti zastavili Audi. Pri kontrole mal 30-ročný muž v dychu 0,59 mg/l (1,23 promile).

Posledným sobotným previnilcom bol 45-ročný vodič Citröenu jazdiaci po Martine. Výsledok dychovej skúšky 0,81 mg/l (1,69 promile) mu zabezpečil stratu vodičského preukazu, pokutu a navyše vytriezvel v policajnej cele, rovnako ako ostatní opití vodiči, ktorí nafúkali nad jedno promile. Všetci navyše čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia