Na cestu kladú novú špeciálnu protišmykovú vrstvu

Na cestu kladú novú špeciálnu protišmykovú vrstvu

RedakciaAktuality28.6.2022

Mnohí Ružomberčania prechádzajúci cestou od Liptovského múzea Ružomberok ku polícii, krútia hlavou nad tým, že tam v súčasnosti kladú nový asfaltový povrch. Ten súčasný položili pred štyrmi rokmi. Právom sa pýtajú, akej kvality bol, keď vydržal takú krátku dobu.

Viceprimátor Ján Bednárik vysvetlil, prečo sa radnica zamerala práve na tento úsek. „Pred štyrmi rokmi, tu bývalo veľa dopravných nehôd, pretože povrchová vrstva vozovky stratila priľnavosť. Šmýkalo sa na nej hlavne po daždi, škody na vozidlách boli vysoké. Preto tam položili novú, protišmykovú vrstvu.“

Tento ťah sa ukázal ako veľmi dobrý, vozidlá nemali problém, nestala sa tam žiadna dopravná nehoda. Špeciálna vrstva, v hrúbke približne dva centimetre, však nemá životnosť ako bežný asfaltový povrch hrubý od päť do desať centimetrov. Naviac začali v tomto úseku premávať aj autobusy. Protišmyková vrstva sa prirodzene opotrebovala.

„Po dobrých skúsenostiach sme sa rozhodli opäť využiť rovnaký materiál, dosiahneme tak vyššiu bezpečnosť dopravy, menej dopravných nehôd, škôd ale hlavne ochranu zdravia a životov účastníkov cestnej premávky,“ dodal Bednárik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia