Na dobročinné účely pôjde 1800 eur

Na dobročinné účely pôjde 1800 eur

Ján SvrčekAktuality24.12.2023

Včera (23. decembra) sa skončili Ružomberské vianočné trhy a zároveň aj predaj Primátorského punču.

"Za tri dni sa takto na charitatívne účely vyzbieralo 1800 eur. Celý výťažok bude rozdelený ľuďom v hmotnej núdzi. Doručíme im to formou šekov medzi sviatkami," informoval náš portál ružomberský primátor Ľubomír Kubáň. "Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, čo takto prispeli pre dobrú vec."

Program Ružomberských Vianoc 2023 sa začal 5. decembra stretnutím s Mikulášom v Parku Š. N. Hýroša a rozsvietenie vianočného stromčeka pred hotelom Kultúra a včera sa skončil nielen ponukou v jednotlivých stánkoch, ale aj záverečným kultúrnym blokom, o ktorý sa postarali mladý ružomberský spevák, superstárista z roku 2020 Tomáš Mikulka so svojou kapelou Vintage Boyz, keď uviedol aj vlastné songy a hudobná skupina z Čiech Michal David revival, ktorá bola davom vyprovokovaná i pridávať. Na "finále" prišlo veľa ľudí, smelo môžeme povedať, že priestranstvo pred "Kultúrou" praskalo vo švíkoch. Veru, maximálne dôstojný záver!

"Vlani sa naše "Vianoce" robili dosť narýchlo, teraz sme už mali viac času," prešiel k druhej téme, ale spod jednej strechy Ľ. Kubáň. "Všetko bolo v koordinácii s mestom, no zvlášť poďakovanie patrí akciovej spoločnosti Kultúrny dom, ktorá po celý ten čas naše ´trhy´ intenzívne zabezpečovala denne až do večerných hodín, po organizačnej a technickej stránke. Som rád, že takto sa ľudia naučili večer chodiť do mesta a vychutnávali si advent a predvianočný čas. V porovnaní s minulým rokom, došlo takisto k doplneniu vianočnej výzdoby mesta, pred Kultúrnym domom a v Hýrošovom parku."

Na záver ružomberský richtár pripojil aj svoje sviatočné posolstvo: "Všetkým našim občanom prajem pokojné a požehnané Vianoce. Tiež ľudskosť a lásku. A hlavne veľa zdravia. To je najdôležitejšie, ostatné veci potom prídu."

Foto: autor, Vladimír Miškovčík

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia