Na dvore to žije po prvej fáze

Na dvore to žije po prvej fáze

Ján SvrčekAktuality1.6.2026

Opilovali sa stromy a celkove si tamojší brigádnici vysúkali rukávy. Išlo o miesto pred ružomberskou ubytovňou pre sociálne slabšie rodiny a útulkom pre občanov bez prístrešia na ulici Scota Viatora.

Začala by som trochu komplexnejšie,“ povedala Andrea Dobošová, ktorá túto aktivitu zastrešovala. „Súvisí to s mojim projektom Učenie pre život. V rámci neho sa znevýhodnené rodiny v dvoch skupinách stretávajú dvakrát do týždňa. Tu išlo o rómsku skupinu z komunitného centra pri Bratskej jednote baptistov na Bernolákovej 18. Ešte minulý rok som podala projekt na Nadáciu Liptov, ktorý bol úspešný s názvom Na dvore to žije."

Ambíciou bolo spojiť všetky sily, aby vylepšili tamojší životný priestor a aby tí ľudia sami mali na tom podiel a na konci dobrý pocit, že priložili ruku k spoločnému dielu.

Išlo o prvú fázu Na dvore to žije. „Rozhodli sme sa ošetriť dva velikánske stromy a dať ich do takého stavu, aby skôr slúžili, ako robili problémy. Veľmi nám pomohli Komunálne služby mesta s Róbertom Hlačinom a takisto aj Ján Baláž z útulku. Celá akcia s rómskymi rodinami dopadla na výbornú. Teraz bude nasledovať druhá fáza, s cieľom kompletného vylepšenia paletového sedenia, kde nám veľmi ochotne chce zase pomôcť Tomáš Štreit,“ dodala Andrea Dobošová.

Foto: Andrea Dobošová

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia