Na Hrabovskej ceste pribudli retardéry

Na Hrabovskej ceste pribudli retardéry

RedakciaAktuality2.6.2021

Výhodou cesty plnej dier a záplat je, že neumožňuje vodičom rýchlu jazdu. Táto výhoda sa ruší komplexnou opravou vozovky. Presne tak tomu je na Hrabovskej ceste smerujúcej do strediska Malinô Brdo.

Za posledné roky samospráva investovala do tejto oblasti približne milión eur. Okrem nového povrchu cesty pribudol kilometer dlhý chodník pre cyklistov a chodcov, spevnili povrch na dolnom parkovisku.

Retardér má zabrániť bezohľadnej jazde.

Teraz na ceste pribudli dva retardéry. Jeden je pri prechode z chodníka na jednej strane cesty na druhú. Je tam aj odbočka na lesný chodník. Druhý je neďaleko rodinných domov na začiatku, pri dopravnej značke obmedzujúcej rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu, no to dodržuje málokto.

„To ste mali vidieť a počuť, čo sa tu v noci robievalo. Autá leteli nadol ako bláznivé a potom prudko brzdili pred kruháčom,“ opísal jazdu niektorých vodičov pred namontovaním retardérov Milan, bývajúci v dome pri ceste.

Jeho slová potvrdil aj Tomáš Gazdarica marketingový manažér strediska Malino Brdo. „Za posledné roky sa tu naučilo chodiť veľa mladých jazdcov, pretekárov, ohrozovali návštevníkov, chodcov, cyklistov. Preto retardéry vítame, určite prispejú k lepšej bezpečnosti strediska a doliny.“

Mestskí policajti dostávali sťažnosti, že v noci si tam milovníci tuningu na autách robili stretnutia a partie. „Jazdili rýchlo dole cestou, no nemáme radary ani kompetencie riešiť rýchlu jazdu. Nemáme tam ani kamery, ktoré by vinníkov odhalili.“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Stačilo dať nový povrch vozovky a už im kvôli rýchlym vodičom v Hrabovskej doline nevolajú.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia