Na Klačne miesto betónu bude osem ihrísk a vyrastú aj tribúnky

Na Klačne miesto betónu bude osem ihrísk a vyrastú aj tribúnky

RedakciaAktuality27.4.2023

V areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno pred našimi očami vyrastajú nové športoviská. Tamojšia betónová plocha dostáva nový dizajn, mení sa na zaujímavý štadiónik.

Do polovice mája chceme tu mať dve klasické volejbalové ihriská, so štandardnými rozmermi, tiež dve regulárne basketbalové plochy a štyri pre streetball, čiže basketbal vo formáte 3x3. Vytiahneme aj čiary pre nový mladý raketový šport, ktorý prichádza z Ameriky, s názvom pickleball. Vyrobiť sa dali aj štyri tribúny,“ rozhovoril sa Tomáš Varga, šéf Beachvolleyballového clubu Ružomberok, ktorý prípravu nového zaujímavého športového stánku, zastrešuje.

Všetko si robíme svojpomocne, akurát tribúny kúpime. Do tohto projektu sme išli s podporou mesta a takisto zháňame financie vlastnou cestou. Najväčším mecenášom majiteľ celého areálu Miloš Rousek, ktorý mám veľký záujem podporovať šport v našom meste,“ pokračoval ambiciózny tréner a funkcionár Varga.

Celú betónovú plochu postupne zakryje umelý plastový podklad, aj so svojimi farbami, ktorý má také parametre, že v prípade dažďa nebudú sa na ňom vytvárať mláky. „Tiež celý areál ´osieťujeme´, na novo aj starú časť s s tromi pieskovými ihriskami pre plážový volejbal. Čiže všetko dookola. Ďalej nás čaká vybudovanie vstupu do areálu, nejakej brány. Netajím, máme ešte dosť plánov,“ doplnil T. Varga.

Samozrejme, ráta sa aj s tým Klačno bude ešte viac žiť tiež turnajmi, či rôznymi športovými akciami a ďalšími loptovými aktivitami.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia