Na Klačne sa premiérovo plesalo

Na Klačne sa premiérovo plesalo

RedakciaAktuality26.2.2019

Najväčšie ružomberské sídlisko Klačno sa zabávalo. V priestoroch Pizzeria California sa konal premiérový ples. Zaujímavý nápad do vydarenej podoby pretavili nájomca tamojšieho zariadenia Matej Bulla a poslanec mestského zastupiteľstva Ľubomír Kubáň.

Robíme u nás zábavy, ale klasický ples je o niečom inom. Dlhšie som sa pohrával s touto myšlienkou, no na druhej strane som mal určité obavy, aká bude odozva. Napokon sme si sadli spolu s Ľubom Kubáňom a pripravili nejaký koncept,“ rozprával sa M. Bulla.

Po vstupenkách sa len tak zaprášilo, dva a pol týždňa pred akciou už bolo vypredané. „Pripravili sme 85 miest, viac nám kapacita nedovoľovala. Záujem však bol ďaleko väčší,“ pripojil M. Bulla.

Plesovú ouvertúru na Klačne otvoril Ľ. Kubáň. Hudobný sprievodca Miťo Bomba potom už prítomným rozvlnil nohy do rytmu. „Sme najväčšie sídlisko, tak sa aj patrí mať vlastný ples. Ja som predpokladal, že taký počin ľudí osloví. Na jednom mieste sa zišli viaceré generácie či vekové skupiny. Všimol som si, že k nám zavítali páry i z iných kútov mesta. Nálada bola vynikajúca, Miťo Bomba bol perfektný,“ dal sa počuť očividne spokojný Ľ. Kubáň.

Za symbolické vstupné desať eur sa tancovalo, spievalo a na svoje si prišli aj chuťové poháriky. Podával sa boršč, jaternička a klobáska a hostitelia nezabudli ani na flaštičku vína. Chýbať, ako na správnom plese, nemohla ani tombola, šťastlivci si odniesli tridsaťpäť cien. Milým spestrením boli vstupy žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš.

Určite sa takto stretneme aj o rok, chceme z toho spraviť tradíciu“, zhodli sa obaja organizátori. „Vychytáme ešte nejaké muchy a priekopnícky sídliskový ples určite posunieme ešte vyššie,“ sľúbil M. Bulla. „Ohlasy boli veľmi príjemné, preto nezostane len pri jednej lastovičke. Akurát škoda, že pizzeriu nemôžeme nafúknuť,“ doplnil Ľ. Kubáň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia