Na Klačne Tárajko, Popletajka i kúzelník

Na Klačne Tárajko, Popletajka i kúzelník

RedakciaAktuality1.7.2022

Dva roky bola výluka, ako daň covidu. Včera (30. júna) sa na Klačno opäť vrátil sídliskový Športovo – zábavný deň.

Písal sa rok 2008, keď s týmto projektom prišli vtedajší dvaja členovia ružomberského mestského zastupiteľstva Ľubomír Kubáň a Ladislav Valent. „Našou ideou bolo aspoň raz do roka stmeliť a zabaviť Klačno,“ uviedol Kubáň.

Posledný školský deň, pri trinástej kapitole „rodinného“ eventu na najväčšom ružomberskom sídlisku, v jeho záhlaví trónili traja súčasní mestskí poslanci Ján Bednárik, Michal Lazár a Ľubomír Kubáň a spolu s nimi ešte Ladislav Valent.

Tretí raz sa akcia konala v areáli oddychu na Klačne, ktorý je v tomto smere ideálnym „placom“. Hoci horúčava bola enormná, vyššia než inflácia, miestny správca L. Valent, nedovolili skočiť do jazierka k rybkám a ochladiť sa.

Tentoraz detským magnetom boli Tárajko a Popletajka. Najprv Popradčania najmladších návštevníkov vtiahli do mini disko školy a potom pridali predstavenie z Rozprávky do rozprávky. Na ružomberské sídlisko zavítal aj mladý, len 14 – ročný kúzelník Luky, ktorý prítomných upútal svojimi kúskami. Už tradične zaujímavým spestrením boli ukážky členov Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku. V kurze bol takisto nafukovací hrad, trampolína a v rade sa čakalo na maľovanie na tváričku. Organizátori stihli tiež dve prekážkové súťaže, na ktorých „decká“ fasovali zdarma lístok na cukrovú vatu alebo popcorn.

Len škoda, že hostitelia trochu zabudli, že o pol osemnástej sa vo štvrtok v tamojšom kostolíku pravidelne slúži svätá omša. Inak by prišli na rad ešte ďalšie súťaže. V každom prípade bolo to opäť vydarené „stretko“, ktoré svojim obsahom i tradíciou je ružomberským unikátom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia