Na korčuliach pod novým osvetlením

Na korčuliach pod novým osvetlením

RedakciaAktuality15.1.2020

Zimný štadión Stana Mikitu prevádzkuje firma Elit Centrum s.r.o. už sedem rokov. Podľa šéfa spoločnosti Jozefa Horvátha sa za posledné roky v jeho priestoroch podarilo zrekonštruovať niekoľko vecí. „Štadión vďaka nim nadobudol predpoklady pre rozvoj hokeja a krasokorčuľovania v Ružomberku,“ hovorí prevádzkovateľ J. Horváth a následne vymenúva sedemročnú cestu zimného štadióna.

Za to obdobie sa uskutočnila rekonštrukcia šatní, plochy, chladiarenského zariadenia, rekonštrukcia interiéru, exteriéru, baru, a mnoho ďalších. Momentálne je funkčné aj nové ozvučenie,“ menuje Horváth.

Výhodu štadióna celkom jednoznačne definuje v tom, že je riešený cez koncesionára, teda súkromnú spoločnosť a tým pádom sa veci na ňom realizujú jednoduchšie. „Ak sa ako spoločnosť zaviažeme niečo splniť, nesieme za to plnú zodpovednosť. Napríklad v prípade finančného omeškania nenesie mesto žiadnu hmotnú zodpovednosť,“ popisuje Horváth.

V praxi to znamená, že spoločnosť Elit centrum akceptuje podmienky mesta, ktorému zimný štadión patrí, no realizáciu úprav vykonáva vo vlastnej réžii.

Jedna zo služieb, ktoré štadión ponúka je brúsenie korčúľ

Nové LED osvetlenie

Spoločnosť spolupracuje aj s hokejovým klubom, Zväzom slovenského ľadového hokeja (SHĽZ). Práve z jeho zdrojov putovala finančná dotácia 20-tisíc eur na nové LED osvetlenie. „Ďalších 30-tisíc eur do tohto projektu investovala naša spoločnosť, nežiadali sme o dotáciu z mesta,“ konštatuje Horváth.

Riadna prevádzka „zimáku“ trvá od augusta do marca. Prevádzkovateľ sa usiluje poskytnúť ľad korčuliarom a hokejistom čo najskôr, aby nezaostávali za inými mestami. „Zvyšné mesiace slúžia hokejistom na suchú prípravu,“ upresňuje šéf spoločnosti.

Nie je to len o hnuteľných veciach

Činnosť, na ktorú sa chce spoločnosť v tomto roku zamerať sú kurzy korčuľovania pre materské a základné školy. „Nie je to len o hnuteľných veciach, ktoré na štadióne robíme,“ upresňuje Horváth a dodal, že tréneri na zimnom štadióne pomáhajú pri výučbe korčuľovania. A to je bezplatné. Spoločnosť má záujem o nadviazanie užšej spolupráce so štátom, SHĽZ, či vyššími územnými celkami. „Cielene sa usilujeme o podporu detí v meste a samozrejme, aby nadobudli športového vzdelania viac ako v minulosti,“ dodal šéf spoločnosti Elit Centrum Jozef Horváth.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia