Na Liptove otvorili prvé odberové miesto na testovanie antigénovými testami

Na Liptove otvorili prvé odberové miesto na testovanie antigénovými testami

RedakciaAktuality16.11.2020

V Ružomberku bude odberové miesto v Klube dôchodcov na ulici Majere 13. Jeho prevádzku a personálne obsadenie zabezpečí Slovenský Červený kríž (SČK) územný spolok Liptovský Mikuláš.

„Čakáme na vyjadrenie hygieny, ak bude všetko v poriadku v stredu alebo štvrtok by sme chceli otvoriť. Testovať budú zdravotníci s vysokoškolským vzdelaním od ôsmej rána do pol štvrtej popoludní,“ povedala riaditeľka územného spolku SČK Marika Kubíková.

Testovanie bude bezplatné a využiť ho môže ktokoľvek podobne ako pri predchádzajúcich celoplošných kolách. Podmienkou je len občiansky preukaz, prípadne zdravotný preukaz pre osoby, ktoré občiansky nemajú. Testovanie nefunguje na princípe objednávania, každý záujemca musí prísť a počkať, kým príde na rad.

Liptovskomikulášsky územný spolok SČK zriadil odberové miesto aj v Liptovskom Mikuláši. Otvorené bude od stredy 18. novembra v priestoroch Slovenského červeného kríža v Liptovskom Mikuláši na Kuzmányho ulici číslo 918/15. Testovať budú od pondelka do soboty v čase od 7.30 h do 15:00 h. Od dnešného rána robia AG testy v Liptovskom Mikuláši v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu. Informuje o tom nemocnica na svojom facebooku. Odbery robia pri hlavnej vrátnici vedľa vstupného filtra a mobilného odberového miesta. Otvorené je od 8.00 h do 12.00 počas pracovných dní. Cez víkendy a sviatky, teda aj zajtra, bude zatvorené. Testovanie antigénnymi testami je bezplatné.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku AG testy týmto spôsobom nevykonáva, robí len PCR testy pre objednaných ľudí. Samoplatcovia jej služby využiť nemôžu.

V okrese Dolný Kubín je odberové miesto na AG testy pre verejnosť v Dolnooravskej nemocnici v priestoroch Mobilného odberného miesta. Prevádzkové hodiny sú počas pracovných dní v čase 11:00 h – 13:00 h a 14:00 h – 16:00 h.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia