Na Liptove predávali falzifikáty slnečných okuliarov, obuvi, čiapok aj šiltoviek

Na Liptove predávali falzifikáty slnečných okuliarov, obuvi, čiapok aj šiltoviek

RedakciaAktuality2.7.2024

Okuliare a šiltovky sú bežnou ochranou pred slnkom. Pri ich kúpe si treba dávať pozor. Na trhu sú výrobky, ktoré sľubovanú ochranu neposkytujú, dokonca môžu byť nebezpečné. Dôkazom sú kontroly príslušníkov finančnej správy, ktorí sa zamerali na dodržiavanie predpisov o ochrane práv duševného vlastníctva. Na Liptove odhalili prevádzky s podozrivým tovarom.

Kontrolujúca hliadka zacielila pozornosť na vyobrazenie ochrannej známky, vyhotovenie, spracovanie a tiež dizajn predávaných vecí. Pochybnosť o pravosti v nej vzbudili slnečné okuliare, obuv, čiapky a šiltovky. Výrobky označené svetoznámou značkou, ktoré tam ponúkali na predaj konečnému spotrebiteľovi, sa odlišovali od originálov.

„Keď sa príslušníci finančnej správy zaujímali o pôvod podozrivých vecí, oslovená zamestnankyňa jednej z predajní ho uviesť nevedela. V ďalšej prevádzke dostali odpoveď, že ich tovar mal byť nakúpený pravdepodobne vo veľkoskladoch v Budapešti,“ povedala hovorkyňa colného úradu Božena Chríbiková.

Pochybné výrobky hliadka zaistila. Ak sa preukáže, že sú falzifikátmi, zlikvidujú ich. Skutočnosť, že napodobeniny pochádzajú z nelegálnej výroby, kde kvalita a neškodnosť neprechádzajú potrebnou kontrolou, ich neradí do kategórie bezpečných výrobkov. Od napodobenín slnečných okuliarov nie je možné očakávať, že poskytnú zraku dostatočnú ochranu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia