Na Liptove sa lyžuje vo všetkých strediskách, snehu je dostatok

Na Liptove sa lyžuje vo všetkých strediskách, snehu je dostatok

RedakciaAktuality25.1.2023

Na Liptove sa aktuálne lyžuje vo všetkých tamojších strediskách. Upravené sú aj trasy na bežecké lyžovanie. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov s tým, že ich stav pravidelne monitorujú.

"Najlepšie snehové podmienky na zjazdové lyžovanie panujú v stredisku Jasná. Veľmi dobré podmienky hlásia aj strediská Malinô Brdo, Ski Centrum Opalisko Závažná Poruba, Areál Podbreziny a Ski Centrum Demänová Rezort v Liptovskom Mikuláši, Skicentrum Žiar - Dolinky v Žiarskej doline, ako aj Čertovica," priblížila Šarafínová.

Ako uviedla, dostatok prírodného snehu zlepšil podmienky aj na bežecké lyžovanie na Liptove. "Upravené trasy monitorujeme a priebežne aktualizujeme ich stav," povedala Šarafínová. Trate sú napríklad v Liptovskej Kokave, v Smrečanoch – Žiari, v Liptovskom Mikuláši na mestskom cyklochodníku, v Závažnej Porube, v Pavčinej Lehote či v Liptovskej Štiavnici.

Riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková podotkla, že vďaka dostatku prírodného snehu pribúdajú upravené bežkárske trasy od okolia Ružomberka až po Vysoké Tatry. "Niekedy bežkárom postačí vyraziť pokojne aj niekde na polia za mestami či dedinami naprieč Liptovom a vychutnať si scenérie, ktoré náš región ponúka," skonštatovala.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia